1L: Polonia Bytom - GKS Tychy 0:3

W meczu 22. kolejki ligowej, piłkarze GKS Tychy wygrali na wyjeździe z Polonią Bytom 3:0 (0:0). Bramki dla tyszan strzelali Łukasz Kopczyk, Piotr Rocki z rzutu karnego i Jacek Broniewicz, który zaliczył samobójcze trafienie.

Od początku spotkania inicjatywę przejęli tyszanie, którzy długo utrzymywali się przy piłce. Bytomianie sporadycznie przedostawali się pod pole karne gości, choć trzeba zaznaczyć, że pierwsze strzały oddali właśnie podopieczni Jacka Trzeciaka. W 10. minucie wysoko nad bramką uderzał Bartłomiej Setlak, natomiast chwilę później obok słupka strzelał Przemysław Szkatuła.

Mimo że „Trójkolorowi” w posiadaniu piłki zdecydowanie górowali, to w pierwszej połowie stworzyli sobie jedną stuprocentową okazję, w której to jednak oddali aż trzy strzały. Po dośrodkowaniu Piotra Rockiego z rzutu wolnego dwukrotnie próbował Maciej Mańka i raz Jakub Bąk, ale gospodarzy najpierw ratował Mateusz Mika, a ostatecznie piłka poszybowała nad poprzeczką bytomskiej bramki.

Na przerwę oba zespoły schodziły więc przy bezbramkowym remisie, ale druga część meczu rozpoczęła się idealnie dla podopiecznych Piotra Mandrysza. To, czego nie udało się dokonać przez całą pierwszą połowę, udało się już po trzech minutach drugiej. Z narożnika boiska precyzyjną wrzutką na 3. metr popisał się Rocki, a zamykający akcję Łukasz Kopczyk nie dał szans Mice. Tyszanie mogli więc wykonać popularną „kołyskę”, która zadedykowana była urodzonej wczoraj córeczce Damiana Szczęsnego (również gratulujemy!).

Dwie minuty później GKS miał szansę prowadzić już 2:0, jednak Damian Czupryna uderzył z 16. metra zbyt lekko, by móc zagrozić bramce Polonii. W 61. minucie Paweł Odrzywolski sfaulował w polu karnym bytomian Jakuba Bąka, a jedenastkę pewnym strzałem po ziemi wykorzystał Rocki, dla którego był to piąty gol w tym sezonie.

W ostatnim kwadransie spotkania gracze beniaminka I ligi nieco oddali inicjatywę, przez co kilkakrotnie zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Piotra Misztala. Tyski bramkarz wiele razy musiał wychodzić do górnych piłek, które posyłali w pole karne bytomianie.

Nie przyniosły one jednak bramek, a w doliczonym czasie gry kropkę nad „i” postawili nasi piłkarze. Akcję zapoczątkował Krzysztof Bizacki, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Dzisiejszy solenizant rozciągnął grę na lewo do Rockiego, ten pobiegł z futbolówką kilkanaście metrów i zagrał ja w stronę Marcina Ściańskiego. Na nieszczęście gospodarzy Jacek Broniewicz próbując przeciąć podanie skierował piłkę wprost do swojej bramki. W tym momencie arbiter zakończył pojedynek, a tyski zespół zdobył kolejne trzy punkty.

Polonia Bytom - GKS Tychy 0:3 (0:0)
0:1 - Kopczyk (49. rzut rożny, asysta: Rocki)
0:2 - Rocki (62. rzut karny)
0:3 - Broniewicz (90. sam.)

Sędziował: Piotr Wasielewski (Kalisz).

Polonia Bytom: 33. Mika - 7. Trznadel, 19. Broniewicz, 3. Odrzywolski, 10. Szkatuła - 17. Sacha Ż, 27. Nowak Ż (64, 34. Płókarz Ż), 5. Setlak, 37. Michalik, 71. Białkowski (83, 14. Banaś) - 23. Jarka (72, 18. Wojsyk). Trener Jacek Trzeciak.

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka Ż, 19. Kopczyk, 21. Balul, 28. Mączyński - 7. Małkowski (46, 14. Czupryna), 30. Kupczak, 15. Babiarz (90, 8. Bizacki), 25. Rocki, 31. Chomiuk (80, 23. Ściański) - 11. Bąk. Trener Piotr Mandrysz.

Widzów: 1475.