1L: GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:0

Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo! Tym razem piłkarze GKS Tychy pokonali w Jaworznie wicelidera tabeli - Flotę Świnoujście 1:0 (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Piotr Rocki.

Początek spotkania był wymarzony dla podopiecznych Piotra Mandrysza. Już w 3. minucie gry Mateusz Bukowiec posłał długą piłkę na prawe skrzydło, gdzie Bartłomiej Babiarz przedłużył ją do Jakuba Bąka. Prawoskrzydłowy GKS bez większych problemów wygrał pojedynek biegowy z Markiem Opałaczem i dośrodkował w pole karne Floty. Tam całą akcję zamykał Piotr Rocki, który wykorzystał swoje doświadczenie i w ciężkiej sytuacji popisał się niezwykle precyjnym uderzeniem po długim rogu, po którym piłka zatrzepotała w siatce.

Szybko stracona bramka wyraźnie podłamała gości ze Świnoujścia, którzy nie potrafili złapać odpowiedniego rytmu. Tymczasem GKS spokojnie konstruował kolejne akcje, które jednak w zdecydowanie za ostry sposób były przerywane przez zawodników Floty. W pierwszej połowie kibice zebrani na stadionie w Jaworznie byli świadkami kilku nieprzyjemnych sytuacji, które mogły zakończyć się kontuzjami piłkarzy obu drużyn.

Druga połowa, w odróżnieniu od pierwszej, obfitowała w kilka sytuacji podbramkowych. Już w 50. minucie powinno być 2:0. Rocki świetnie podał do Babiarza, która przed sobą miał już tylko bramkarza rywali. Grzegorz Kasprzik nogą wybił jednak piłkę zmierzającą do bramki. W odpowiedzi Mateusz Szałek uderzył na bramkę GKS, ale Piotr Misztal był na posterunku.

Swoją okazję miał również Mateusz Kupczak. W 62. minucie Rocki zagrał z rzutu rożnego na bliższy słupek, gdzie piłkę w kierunku bramki skierował Kupczak. Futbolówka przeleciała jednak wzdłuż pustej bramki i opuściła boisko. W 87. minucie gola pięknym uderzeniem z woleja mógł również zdobył Łukasz Kopczyk.

Spotkanie, ze względu na dłuższą przerwę po zderzeniu się głowami Ivana Udarevića oraz Mateusza Września, zostało przedłużone aż o sześć minut. W tym czasie kilka razy zakotłowało się pod bramką GKS, ale w najważniejszym momencie stuprocentową koncentrację zachował Piotr Misztal. W czwartej minucie doliczonego czasu gry piekielnie mocnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Piotr Kieruzel, ale golkiper GKS sparował piłkę nad poprzeczkę i kolejna wygrana GKS nad faworytem do awansu do T-Mobile Ekstraklasy stała się faktem.

GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:0 (1:0)
1:0 - Rocki (3. asysta: Bąk)

Sędziował: Łukasz Szczech (Białystok).

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka, 19. Kopczyk, 21 Balul Ż, 28. Mączyński - 11. Bąk (90, 17. Masternak), 30. Kupczak, 4. Žunić, 15. Babiarz (87, 7. Małkowski), 25. Rocki - 6. Bukowiec (90, 23. Ściański). Trener Piotr Mandrysz.

Flota Świnoujście: 1. Kasprzik - 3. Jasiński, 5. Udarević Ż, 17. Stasiak, 6. Opałacz Ż (74, 9. Nnamani) - 14. Fryc (65, 19. Wrzesień), 7. Szałek, 4. Kieruzel Ż, 18. Bodziony (65, 21. Śpiączka), 11. Olszar Ż - 10. Aleksander. Trener Dominik Nowak.