1L: Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy 1:3

Piłkarze GKS Tychy odnoszą pierwsze wiosenne zwycięstwo! W wyjazdowym spotkaniu 20. kolejki tyszanie pokonali Termalicę Bruk-Bet Nieciecza 3:1 (1:0). Bramki dla tyszan strzelili Bartłomiej Babiarz, Łukasz Małkowski i Jakub Bąk. Honorowego gola dla gospodarzy zdobył natomiast Dariusz Pawlusiński.

Tyski zespół do Niecieczy wyruszył w niedzielę rano, ale nie był do końca pewny, czy mecz z Termalicą w ogóle dojdzie do skutku. Niezbyt sprzyjające warunki atmsoferyczne w naszym kraju sprawiły, że aż pięć spotkań 20. kolejki zostało przełożone na inny termin. Na miejscu okazało się jednak, że gospodarze przygotowali płytę boiska bardzo dobrze, stąd też zawody mogły rozpocząć się zgodnie z planem.

Początkowe minuty stały przede wszystkim pod znakiem błędów zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Dwie pierwsze okazje na zdobycie gola mieli zawodnicy Niecieczy, jednak uderzenia Karola Piątka i Damiana Piotrowskiego zza pola karnego mijały tyską bramkę. W 9. minucie składną akcję rozegrali z kolei goście. Łukasz Małkowski podał na wolne pole do wbiegającego w pole karne Piotra Rockiego, który mając na plecach asystę w postaci gracza Termaliki, oddał strzał wprost w ręce bramkarza.

Nastawiony na kontrataki zespół GKS na swoją kolejną szansę nie musiał czekać długo, bo do 17. minuty. Damian Czupryna świetnym długim podaniem obsłużył Bartłomieja Babiarza, który błyskawicznie pomknął w pole karne gospodarzy, gdzie pewnie pokonał Sebastiana Nowaka. Dla „Babiego” było to drugi mecz z rzędu, w który zdobył gola.

W pierwszej połowie groźnie pod bramką „Trójkolrowych” zrobiło się jeszcze w 22. minucie, kiedy to w zamieszaniu po rzucie rożnym najbliższej doprowadzenia do wyrównania był Michał Nalepa. Obrońca Termaliki pomylił się minimalnie.

Drugą cześć potyczki z dużym animuszem rozpoczęli gracze w pomarańczowych kostiumach. Podopieczni Kazimierza Moskala prowadzili grę, ale nie przekładało się to na zmianę wyniku. W 52. minucie świetną interwencją wykazał się Piotr Misztal, który sparował niesygnalizowane uderzenie Emila Drozdowicza. Chwilę później Krzysztof Kaczmarczyk próbował nawet strzału przewrotką, ale również bez powodzenia.

Gospodarze atakowali, jednak to GKS zdobywał kolejne bramki. W 65. minucie gry Piotr Rocki dośrodkował futbolówkę z rzutu wolnego w stronę Macieja Mańka, ten podał ją do Małkowskiego, któremu pozostało tylko dopełnić formalności. Dwie minuty później na tablicy świetlnej widniał już rezultat 0:3. Wzorcowo przeprowadzony kontratak tyszan przez Babiarza i Jakuba Bąka, strzałem z pierwszej piłki wykończył ten drugi.

Termalicę stać było tylko na honorowe trafienie autorstwa Dariusza Pawlusińskiego. Mimo wszystko trzeba podkreślić, że doświadczony pomocnik nie dał szans Misztalowi kapitalnym wolejem w okienko bramki.

Dzięki wygranej, GKS Tychy umocnił się na szóstym miejscu w tabeli. W najbliższą sobotę tyscy piłkarze podejmą w Jaworznie zespół Floty Świnoujście.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy 1:3 (0:1)
0:1 - Babiarz (17. asysta: Czupryna)
0:2 - Małkowski (65. asysta: Mańka)
0:3 - Bąk (67. asysta: Babiarz)
1:3 - Pawlusiński (71.)