1L: Kolejarz Stróże - GKS Tychy 2:1

W pierwszym meczu rundy wiosennej piłkarze GKS Tychy przegrali z Kolejarzem Stróże 1:2 (0:1). Bramki dla gospodarzy strzelili Maciej Kowalczyk i Krzysztof Markowki, natomiast honorowe trafienie dla GKS zaliczył Marcin Ściański.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania zaskoczeniem okazała się wyjściowa jedenastka, na jaką zdecydował się trener Piotr Mandrysz. Tyszanie wybiegli na boisko w Stróżach bez nominalnego napastnika, a zawodnikiem grającym najbliżej bramki gospodarzy okazał się Mateusz Bukowiec.

Niestety na kameralny stadion dotarliśmy dopiero w końcówce pierwszej połowy, kiedy to już tyski zespół grał w dziesiątkę. Po mocno kontrowersyjnej decyzji sędziego, z boisk wyleciał właśnie Bukowiec, który faulował Witolda Cichego. „Trójkolorowi” znów więc musieli zmienić ustawienie, i tym razem na szpicy grał Piotr Rocki.

Gra w osłabieniu odbiła się czkawką dla naszych zawodników w 39. minucie gry. Strzał Žunicia został zablokowany, a natychmiastowy kontratak Kolejarza z zimną krwią wykończył najlepszy strzelec I ligi - Maciej Kowalczyk.

Po godzinie gry trener Mandrysz postawił wszystko na jedną kartę, posyłając do boju graczy ofensywnych – Damiana Szczęsnego i Marcina Ściańskiego. Tyszanie sprawiali wrażenie drużyny lepszej, choć grali przecież o jednego piłkarza mniej. Jednak zamiast gola wyrównującego, prowadzenie podwyższyli gospodarze. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcina Stefanika wykorzystał Krzysztof Markowski, który niepilnowany w polu karnym GKS spokojnie skierował futbolówkę do siatki.

W końcówce meczu na boisku było bardzo nerwowo, głównie za sprawą sędziego, który karał żółtymi kartkami zarówno zawodników gości, jak i gospodarzy. W 79. minucie siły wyrównały się, po tym jak Dariusz Walęciak ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Ambitni tyszanie do samego końca walczyli o choćby honorowe trafienie, i udało się tego dokonać w doliczonym czasie spotkania. Prosty błąd w przyjęciu piłki popełnił bramkarz Kolejarza Konrad Forenc, futbolówkę natychmiast przejął Rocki, podał do Ściańskiego, który dopełnił tylko formalności.

20-letni napastnik na pewno nie tak wyobrażał sobie debiut i pierwszą bramkę w barwach GKS Tychy, ale okazję do rehabilitacji tyski zespół będzie miał już w najbliższą niedzielę, kiedy to w Jaworznie podejmie Zawiszę Bydgoszcz.

Kolejarz Stróże - GKS Tychy 2:1 (1:0)
1:0 - Kowalczyk (39.)
2:0 - Markowski (70.)
2:1 - Ściański (90, asysta: Rocki)

Sędziował: Szymon Lizak (Poznań).

Kolejarz Stróże: 30. Forenc - 6. Nitkiewicz Ż (46, 2. Pietrzak), 7, Stefanik, 10. Markowski, 11. Bocian, 13. Cichy, 14. Adamek (63, 5. Kurowski Ż), 19. Kowalczyk Ż (82, 15. Gryźlik), 21. Walęciak Ż CZ (79.), 23. Niane, 27. Wolański. Trener Przemysław Cecherz.

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka Ż, 19. Kopczyk, 21. Balul, 28. Mączyński - 11. Bąk (61, 23. Ściański), 4. Žunić Ż, 15. Babiarz (75, 14. Czupryna), 25. Rocki, 31. Chomiuk (61, 10. Szczęsny Ż) - 6. Bukowiec CZ (25.). Trener Piotr Mandrysz.

Widzów: Mecz bez udziału publiczności.