S: GKS Tychy - MFK Karviná 2:3

W meczu sparingowym rozegranym w Rybniku-Kamieniu, piłkarze GKS Tychy przegrali z MFK Karviná 2:3. Gra kontrolna z Czechami zakończyła lutowe zgrupowanie tyszan.

Pierwsza połowa meczu miała dwa oblicza. Najpierw do głosu doszli zawodnicy MFK, którzy w przeciągu stu osiemdziesięciu sekund zdobyli dwie bramki. W 13. minucie źle ustawionego Marka Igaza strzałem z rzutu wolnego pokonał Jakub Hottek. Z kolei Aleš Besta wykorzystał dobre dośrodkowanie i uderzeniem w długi róg pokonał tyskiego bramkarza.

Stracone gole podziałały mobilizująco na zespół Piotra Mandrysza. Podrażnieni tyszanie raz za razem atakowali czeską bramkę, czego efektem były trafienia z 21. i 29. minuty.

Kontaktową bramkę zdobył Mateusz Bukowiec po podaniu Jakuba Bąka. Co ciekawe „Buki” w pierwszej części meczu wystąpił na nietypowej dla siebie pozycji, wysuniętego napastnika. Natomiast do wyrównania doprowadził Mateusz Mączyński, który pięknym strzałem pod poprzeczkę wykończył przebojową akcję Piotra Rockiego.

W drugiej odsłonie spotkania tyszanie nie prezentowali już się tak dobrze, jak wcześniej. Pomimo to zielono-czarno-czerwoni w 54. minucie powinni objąć prowadzenie. Niestety jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Marcin Ściański, który kilka sekund wcześniej świetnie uwolnił się spod opieki obrońców zespołu z Karviny.

Wynik spotkania na korzyść naszych południowych sąsiadów w 59. minucie gry ustalił Peter Hoferica. Zawodnik, który latem ubiegłego roku testowany był w tyskim zespole, popisał się przepięknym uderzeniem z okolicy 20. metra.

GKS Tychy - MFK Karviná 2:3 (2:2)

0:1 - Hottek (13. rzut wolny)
0:2 - Besta (16.)
1:2 - Bukowiec (21.)
2:2 - Mączyński (29.)
2:3 - Hoferica (59.)

GKS Tychy: 53. Igaz (46, 12. Misztal) - 10. Chomiuk, 15. Balul, 19. Kopczyk, 18. Mączyński (63, 39. Masternak) - 14. Bąk (71, 21. Wawoczny), 27. Kupczak (78, 16. Žunić), 22. Babiarz, 34. Imiela (46, 24. Ściański), 9. Rocki (81, 14. Bąk) - 23. Bukowiec. Trener Piotr Mandrysz.