S: GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 1:3

W piątym meczu kontrolnym rozegranym w trakcie zimowych przygotowań do rundy wiosennej, piłkarze GKS Tychy przegrali z drugoligową Puszczą Niepołomice 1:3 (1:2). Jedyną bramkę dla tyszan zdobył testowany napastnik Marcin Ściański.

Sobotni sparing lepiej rozpoczęli tyscy zawodnicy, którzy do momentu zdobycia bramki byli zespołem sprawiającym lepsze wrażenie. Zanim jednak GKS otworzył wynik spotkania, w 7. minucie górną piłkę od Damiana Szczęsnego przejął Mateusz Bukowiec. Zawodnik, który wrócił do gry po drobnym urazie, przymierzył idealnie po ziemi, ale w ostatniej chwili futbolówkę na rzut rożny sparował bramkarz Puszczy.

Wspomnianego gola „Trójkolorowi” zdobyli w 19. minucie meczu. Szczęsny zszedł z piłką przed pole karne gości, dograł ją do Marcina Ściańskiego, który nie miał problemu z minięciem golkipera, a potem ze strzałem do pustej bramki. Tyszanie groźniej zaatakowali jeszcze w 27. minucie, kiedy to długiego zagrania Adriana Chomiuka nie przeciął żaden z piłkarzy drugoligowca. Do futbolówki dopadł ponownie Ściański, jednak próba lobu okazała się minimalnie niecelna.

Niestety po dwóch kwadransach obraz gry zupełnie się odmienił. Do głosu doszli niepołomiczanie, i choć pierwszy celny strzał obronił jeszcze Piotr Misztal, to wobec akcji z 34. minuty nie miał już nic do powiedzenia. Dośrodkowanie z lewej strony boiska przedłużył jeden z piłkarzy Puszczy, a akcję uderzeniem głową zamknął Mateusz Cholewiak. Gdy wydawało się, że na krótką przerwę oba zespoły zejdą z wynikiem remisowym, to w ostatniej akcji Leszek Tarasek mocnym strzałem po ziemi pokonał Misztala.

W drugiej połowie tempo gry nieco opadło, a co za tym idzie sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W 70. minucie na murawie pojawił się Paweł Król, który na lewej stronie defensywy zastąpił Mateusza Mączyńskiego. Po raz pierwszy od ponad pół roku można było więc przypomnieć sobie, z jaką siłą wyrzuca piłkę z autu 26-latek. Kilkakrotnie zawodnicy Puszczy mieli z tym duże problemy.

Mimo to, podopieczni Dariusza Wójtowicza strzelili trzecią bramkę, ustalając tym samym rezultat spotkania. Sytuacji sam na sam nie zmarnował Paweł Moskwik.

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 1:3 (1:2)
1:0 - Ściański (19.)
1:1 - Cholewiak (34. głową)
1:2 - Tarasek (45.)
1:3 - Moskwik (72.)

GKS Tychy: 12. Misztal (46, 53. Igaz) - 10. Chomiuk, 23. Balul (63, 16. Žunić), 35. Masternak (63, 31. Kopczyk), 19. Mączyński (70, 33. Król) - 9. Szczęsny (70, 21. Rocki), 39. Imiela (63, 6. Wawoczny), 22. Babiarz (70, 14. Czupryna), 37. Bukowiec (46, 37. Kupczak; 88, 22. Babiarz), 21. Rocki (46, 18. Bąk) - 32. Ściański (78, 15. Pyrlik). Trener Piotr Mandrysz.