S: GKS Tychy - Slezský FC Opava 0:3

W pierwszym z dwóch sobotnich meczów kontrolnych, piłkarze GKS Tychy przegrali 0:3 (0:2) z czeskim zespołem Slezský FC Opava.

Jasne było, że podczas sobotnich sparingów trener Mandrysz będzie mógł zobaczyć w akcji niemal wszystkich zawodników. Zabrakło jedynie kontuzjowanych Mateusza Bukowca i Marcina Folca. Po 45 minut rozegrali również wszyscy bramkarze: Marek Igaz, Piotr Misztal, Michał Kojdecki oraz Tomasz Loska.

Od pierwszych minut spotkania inicjatywę przejął czeski zespół, który co jakiś czas próbował zaskoczyć golkipera GKS. Jednak tyszanie po blisko dwóch kwadransach gry stworzyli sobie groźną sytuację po rzucie rożnym wykonywanym przez Piotra Rockiego. W podbramkowym zamieszaniu żaden z tyskich piłkarzy nie zdołał wpakować piłki do siatki, a akcję niecelnym strzałem zakończył Jakub Bąk.

W 20. minucie świetna akcja Slezský'iego została zamieniona na gola. Podanie piłki z prawej strony sprytnie w polu karnym przepuścił jeden z graczy gości, ta trafiła pod nogi Václava Jurečki, który spokojnym strzałem otworzył wynik meczu.

W ostatnich minutach pierwszej połowy mieliśmy mały festiwal błędów z obu stron. W 41. minucie obrońca drugoligowca za krótko podał do swoje bramkarza, futbolówkę natychmiast przejął Damian Szczęsny, ale w decydującym momencie został powstrzymany. O szczęściu niestety nie mogli mówić „Trójkolorowi”, którzy po błędzie w komunikacji stracili drugiego gola. Jego strzelcem ponownie został Václav Jurečka.

Na drugą część meczu w bramce GKS pojawił się Misztal. Do gry wszedł jeszcze również Adam Imiela. Choć tyszanie próbowali poprawić rezultat spotkania, to w 51. minucie w polu karnym nie zdołali pokryć Petra Uvíry, który uderzeniem z pierwszej piłki pokonał tyskiego golkipera.

W kolejnych minutach do głosu doszli podopieczni Piotra Mandrysza. W niewielkim odstępie czasu zielono-czarno-czerwoni dwukrotnie z rzutów rożnych trafili jednak w słupek czeskiej bramki. Szczęścia przy dośrodkowaniach Rockiego nie mieli kolejno Dawid Jarka i Łukasz Kopczyk.

Bardzo dobrze grający zespół z Opavy nie pozwolił już tyszanom na kolejne akcje, i w efekcie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem Czechów.

GKS Tychy - Slezský FC Opava 0:3 (0:2)
0:1 - Jurečka (20.)
0:2 - Jurečka (45.)
0:3 - Uvíra (51.)

GKS Tychy: 53. Igaz (46, 12. Misztal) - 13. Mańka, 28. Kopczyk, 32. Balul, 4. Chomiuk - 17. Bąk Ż, 2. Babiarz (46, 36. Imiela), 42. Kupczak, 25. Rocki - 16. Szczęsny, 44. Jarka (69, 26. Ściański). Trener Piotr Mandrysz.