S: GKS Tychy - Energetyk ROW Rybnik 4:3

Na zakończenie obozu w Rybniku-Kamieniu, piłkarze GKS Tychy pokonali Energetyk ROW Rybnik 4:3 (4:1).

Podopieczni Piotra Mandrysza w piątek zakończyli pierwszy z dwóch obozów przygotowawczych przed rundą wiosenną. Do meczu z liderem II ligi zachodniej przystępowali więc mając w nogach pięć dni ciężkich treningów. W pierwszej połowie jednak absolutnie tego nie było widać.

Rozpoczęło się od groźnej sytuacji dla rybniczan, bowiem na 16. metrze faulowany był jeden z piłkarzy ROW. Rzutu wolnego jednak nie wykorzystali, przenosząc piłkę wysoko nad bramką.

Tyzanie na pierwszy zryw zdecydowali się w 13. i 14. minucie gry. Właśnie w ciągu tych sześćdziesięciu sekund zdobyli dwie bramki. Najpierw ładnym podaniem z głębi pola popisał się Mateusz Kupczak, futbolówkę przejął Jakub Bąk, dograł ją natychmiast w pole karne, gdzie Dawid Jarka strzałem głową dopełnił formalności. Drugi gol padł w podobnych okolicznościach, jak pierwszy, ale tym razem w roli asystenta odnalazł się Damian Szczęsny. Nieco inne było również wykończenie akcji, bowiem próbujący interweniować obrońca Mariusz Muszalik, wślizgiem skierował piłkę do własnej bramki.

Kolejne minuty przebiegały w nieco spokojniejszym tempie. Znów była to jednak cisza przed burzą. Burzą, którą i tym razem rozpętali tyszanie, a konkretniej ujmując - Maciej Mańka. Prawy defensor dwukrotnie pokazał się w ofensywnej akcji. W pierwszej sytuacji idealnie przemierzył z 16. metra w okienko bramki ROW, a chwilę potem, po wymianie piłki z Bąkiem, już uderzeniem po ziemi znalazł drogę do bramki.

W 35. minucie „Trójkolorowi” mogli prowadzić jeszcze wyżej. Jarka znakomicie zabrał się z piłką zagraną od Krzysztofa Bizackiego, ale na linii strzału w porę stanął bramkarz rybniczan, parując piłkę na rzut rożny. Tuż przed końcem pierwszej połowy kontaktowego gola zdobył Szymon Jary.

Po zmianach stron i składów, lepiej drugą część meczu rozpoczęli gracze Ryszarda Wieczorka. Już w 47. minucie tyszanie nie mieli nic do powiedzenia wobec idealnie rozegranego rzutu rożnego. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Błażej Radler, pokonując Igaza celnym strzałem głową.

Trzecią bramkę ROW mógł strzelić już w 56. minucie, ale dogodnej okazji nie wykorzystał Roland Buchała. Napastnik znalazł się w odpowiednim miejscu, by do pustej bramki skierować odbitą po interwencji Igaza piłkę, ale trafił w słupek. GKS odpowiedział niecelnym strzałem Łukasz Małkowskiego.

Rezultat spotkania w 65. minucie ustalił Marek Krotofil.

Zawodnicy beniaminka I ligi po sparingu zjedli jeszcze obiad w hotelu Olimpia, po czym wyruszyli w drogę powrotną do Tychów. Niedzielę mają wolną, natomiast na kolejnych zajęciach spotkają się w poniedziałek.

GKS Tychy - Energetyk ROW Rybnik 4:3 (4:1)
4:3 - Krotofil (65.)

GKS Tychy: I połowa: 12. Misztal - 44. Mańka, 36. Masternak, 43. Balul, 26. Mączyński - 17. Bąk, 42. Kupczak, 25. Imiela, 48. Bizacki, 16. Szczęsny - 32. Jarka. II połowa: 53. Igaz - 42. Małkowski, 47. Kopczyk (80, 43. Balul), 41. Žunić, 31. Chomiuk - 17. Bąk (60, 4. Czupryna), 25. Imiela (76, 27. Wawoczny), 2. Babiarz, 13. Rocki, 16. Szczęsny (71, 50. Grzybek) - 29. Ściański. Trener Piotr Mandrysz.