1L: Bogdanka Łęczna - GKS Tychy 2:0

Niestety nie udał się tyskiej drużynie ostatni mecz w rundzie jesiennej. Podopieczni Piotra Mandrysza ulegli na wyjeździe Bogdance Łęczna 0:2 (0:0).

Do Łęcznej trener Mandrysz nie mógł zabrać pauzujących za żółte kartki Bartłomieja Babiarza i Mateusza Bukowca. W meczu z Bogdanką można było więc zobaczyć dość eksperymentalną drugą linię, w której zagrali Kupczak z Žunićem, a przed nimi ustawiony był Mateusz Wawoczny.

Pierwszy strzał oddali gracze Bogdanki. Z prawej strony piłkę dośrodkował Michał Zuber, a będący w polu karnym GKS Kamil Oziemczuk, główkował dwa metry nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Piotra Misztala.

W poprzednim spotkaniu z Cracovią tyszanie dwa gole strzelili po stałych fragmentach gry. Nic więc dziwnego, że także w sobotniej potyczce „Trójkolorowi” upatrywali swoich szans w tym elemencie. Kilka wrzutek Piotra Rockiego dotarło do adresatów, ale gospodarze przy tych sytuacjach mieli sporo szczęścia. Próbowali m.in. Mateusz Kupczak i Maciej Mańka.

Zawodnicy Piotra Rzepki również groźnie atakowali, czego potwierdzeniem były dwie dobre akcje w odstępie kilkudziesięciu sekund. Najpierw dośrodkowanie z rzutu wolnego zamykał w polu karnym Mateusz Pielach, ale znakomitym refleksem popisał się Misztal. Tyski bramkarz nie musiał interweniować natomiast po strzale Tomasza Midzierskiego zza „szesnastki”, który pofrunął nad poprzeczką.

W pierwszej połowie garstka kibiców Bogdanki, a z drugiej strony ponad stu fanów z Tychów, nie miała więc okazji do zobaczenia bramek. Okazjata  nadażyła się już jednak sześć minut po wznowieniu drugiej części. Do lecącej w nasze pole karne futbolówki najwyżej wyskoczył Oziemczuk. Zgrał ją głową do Zubra na tyle precyzyjnie, że temu nie pozostało nic innego, jak wyprowadzić Bogdankę na prowadzenie.

W 56. minucie gry czujność Misztala sprawdził gracz gospodarzy, Marcin Kalkowski. Środkowy obrońca zdecydował się na uderzenie z około 40. metrów, po którym nasz bramkarz zmuszony był do wybicia piłki na rzut rożny. Nie była to jedyna próba zawodnika Łęcznej, bowiem z niemal identycznej odległości strzelał również w 75. minucie.

Po stracie bramki, to tyszanie musieli ruszyć do odrabiania strat. Był to więc widok ostatnio bardzo żadki, bowiem zazwyczaj to „zielono-czarno-czerwoni” bronili korzystnego wyniku i nastawiali się na kontrataki. Sytuacja skomplikowała się dramatycznie, kiedy w 69. minucie Marcin Folc zobaczył czerwoną kartkę za faul bez piłki na Michale Renuszu. Niestety w końcówce GKS nie zdołał doprowadzić do wyrównania, a dodatkowo jeszcze Bogdanka zdobyła drugiego gola. Zuber pomknął prawym skrzydłem, wrzucił piłkę po ziemi na 6. metr, gdzie Renusz dopełnił już tylko formalności.

Piłkarze GKS Tychy co prawda przegrali swój ostatni mecz ligowy w tym roku, ale i tak przerwę zimową spędzą w górnej połowie tabeli.

Bogdanka Łęczna - GKS Tychy 2:0 (0:0)
1:0 - Zuber (51. asysta: Oziemczuk)
2:0 - Renusz (83. asysta: Zuber)

Sędziował: Marcin Borski (Warszawa).

Bogdanka Łęczna: 22. Prusak - 6. Pielach, 25. Kalkowski Ż, 5. Midzierski, 2. Benkowski Ż - 92. Zuber (85, 88. Irie), 10. Sołdecki, 23. Pešír Ż, 24. Renusz - 11. Oziemczuk (87, 17. Tymosiak), 9. Szałachowski (78, 18. Paluch). Trener Piotr Rzepka.

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka, 19. Kopczyk, 21. Balul, 28. Mączyński - 31. Chomiuk, 30. Kupczak, 4. Žunić (62, 11. Bąk), 18. Wawoczny Ż (86, 23. Jarka), 25. Rocki - 9. Folc CZ (69.). Trener Piotr Mandrysz.