1L: Warta Poznań - GKS Tychy 0:1

W meczu 15. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy pokonali na wyjeździe Wartę Poznań 1:0 (0:0). Tyski zespół jako pierwszy w tym sezonie wygrał na stadionie przy Drodze Dębińskiej.

Tyszanie, wiedząc jak ciężkim terenem jest w tym sezonie stadion przy Drodze Dębińskiej, przyjechali tutaj z zamiarem zdobyczy punktowej. Nie dziwi więc fakt, że na początku meczu dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, a tyski zespoł cierpliwie czekał na swoje okazje.

Te przyszły dopiero w końcówce pierwszej połowy, a wcześniej składną akcją popisali się poznaniacy. Artur Marciniak zgrał piłkę idealnie w tempo wchodzącemu w pole karne Łukaszowi Grzeszczykowi, ale ten przeniósł ją nad poprzeczką bramki GKS.

Wspomniane sytuacje dla „Trójkolorowych” miały miejsce w 38. i 43. minucie gry. Najpierw w odległości około 25. metrów od bramki Warty faulowany był Bartłomiej Babiarz. Do wykonania tego rzutu wolnego ustawiło się trzech zawodników. Na bezpośredni strzał zdecydował się Piotr Rocki, jednak futbolówka nieszczęśliwie zatrzymała się na lewym słupku. Tuż przed przerwą sprytem wykazał się Babiarz, który zauważył lekko wysuniętego Lisa i próbując go lobować, przerzucił piłkę minimalnie nad poprzeczką.

Drugą część meczu aktywniej rozpoczęli „Zieloni”. Grzeszczyk podał do Krzysztofa Bartoszaka, a ten zagraniem wzdłuż linii bramkowej szukał Tomasza Magdziarza. Kapitana Warty w porę uprzedził jednak Mateusz Mączyński, wybijając piłkę na rzut rożny.

W 64. minucie po raz kolejny w tym meczu lewą stroną ruszył Adrian Chomiuk, wszedł w pole karne i oddał mocny strzał, który wprost pod nogi niepilnowanego Mateusza Bukowca sparował Lis. „Bukiemu” nie pozostało więc nic innego, jak wpakować futbolówkę do pustej bramki. Tyski pomocnik mógł więc zaprezentować swoją oryginalną „cieszynkę”, której wyjaśnienie znajdziecie w pomeczowym wywiadzie dla GKS Tychy TV.

Sto dwadzieścia sekund później Grzeszczyk sfaulował Babiarza w środkowej strefie boiska, za co został ukarany czerwoną kartką. Goście mimo straty zawodnika zmuszeni byli ruszyć do ataku. Wojciech Trochim dał ku temu wyraźny sygnał już chwilę po tym wydarzeniu, w efektowny sposób mijając obronę gości i strzelając tuż obok bramki.

Ostatnie dwadzieścia minut zielono-czarno-czerwoni postawili już na defensywę i na szukanie szans z kontrataków - czyli dość częsty widok w ostatnich pojedynkach tyszan. Choć swoich okazji nie wykorzystali m.in. Marcin Folc, czy Łukasz Małkowski, to również poznaniacy nie mogli pokonać dobrze dysponownanego Piotra Misztala.

Warta Poznań - GKS Tychy 0:1 (0:0)
0:1 - Bukowiec (64.)

Sędziował: Paweł Dreschel (Gdańsk).

Warta Poznań: 12. Lis - 14. Bartczak, 19. Mysiak, 5. Wichtowski, 6. Kosznik - 7. Magdziarz Ż, 17. Marciniak, 8. Grzeszczyk CZ (66.), 10. Trochim (78, 3. Ciach), 18. Pawłowski Ż (75, 11. Giel) - 9. Bartoszak (61, 23. Jakóbowski). Trener Czesław Owczarek.

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka, 19. Kopczyk, 21. Balul, 28. Mączyński - 25. Rocki (80, 7. Małkowski Ż), 30. Kupczak, 15. Babiarz, 6. Bukowiec (78, 4. Žunić), 31. Chomiuk Ż - 9. Folc (87, 23. Jarka). Trener Piotr Mandrysz.

Widzów: 1500.