1L: Dolcan Ząbki - GKS Tychy 0:1

W wyjazdowym meczu 13. kolejki I ligi piłkarze GKS Tychy po bramce Marcina Folca, pokonali Dolcan Ząbki 1:0 (1:0). Było to piąte zwycięstwo tyszan w tym sezonie.

Pierwsze dziesięć minut spotkania nie przyniosło sytuacji podbramkowych, które jednak pojawiły się w kolejnych momentach gry. W 20. minucie bardzo groźnie zrobiło się po akcji Dolcanu. Rafał Wiśniowski wyszedł oko w oko z Piotrem Misztalem, ale tyski bramkarz ofiarną interwencją powstrzymał młodego piłkarza.

Doskonała okazja zemściła się gospodarzom w 26.minucie, kiedy to „Trójkolorowi” za sprawą Marcina Folca objęli prowadzenie w meczu. Do wybitej piłki przed pole karne gospodarzy doszedł Mateusz Mączyński. Próbował oddać strzał, ale w ostatniej chwili Folc zmienił tor lotu piłki, kierując ją wprost do siatki.

Prawdziwy ostrzał bramki gospodarzy nastąpił w 29. i 30. minucie. Umiejętnościami błysnął w tym okresie Maciej Humerski, który zastępował między słupkami Rafała Leszczyńskiego. Najpierw dwukrotnie z najwyższym trudem sparował uderzenia Folca, a chwilę potem instynktownie obronił uderzenie głową Ivicy Žunicia.

Końcówka pierwszej połowy tylko utwierdziła wszystkich zgromadzonych na stadionie w Ząbkach, że jest to popis w wykonaniu obu bramkarzy. W 42. minucie spotkania szybki kontratak wyprowadzili podopieczni trenera Piotra Mandrysza. Piotr Rocki pomknął w stronę pola karnego Dolcanu, huknął mocno w okolice poprzeczki, jednak Humerski nie pozwolił doświadczonemu pomocnikowi w zdobyciu czwartego gola w tym sezonie. Jego vis-à-vis, czyli Piotr Misztal, piłkę dośrodkowywaną z rzutu wolnego wypiąstkował pod nogi Wiśniowskiego, który chyba sam nie wierzył jakim cudem ta nie wpadła do „pajęczyny”. Jakby tego było mało, również dobitka Piątkowskiego padła łupem naszego bramkarza.

Druga część meczu także nie rozczarowała, jeśli chodzi o podbramkowe okazje. Już kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry, z okolic 16. metra uderzał Mateusz Bukowiec. Piłka pomknęła jednak tuż obok lewego słupka. W 57. minucie „Buki” pokazał się w roli asystenta, doskonale podając do Folca, który znalazł się sam na sam z Humerskim. Próba podcinki nad zawodnikiem ząbkowian nie przyniosła drugiej bramki dla GKS.

Przez ostatnie minuty tyszanie koncentrowali się głównie na obronie korzystnego wyniku. Natomiast gracze Dolcanu ruszyli do przodu, przez co stworzyli tyskiej drużynie kilka okazji do kontrataku. W 82. minucie zabrakło komunikacji Jarki z Chomiukiem, który zagrywał niedokładnie do wprowadzonego z drugiej połowie napastnika. Sto dwadzieścia sekund później Chomiuk podał już precyzyjniej, ale Bukowiec mając piłkarza gospodarzy na plecach źle trafił w futbolówkę.

Gdy w doliczonym czasie gry Misztal po raz kolejny, w tylko dla siebie zrozumiały sposób, złapał piłkę po uderzeniu Piątkowskiego, było pewne, że GKS tego pojedynku już nie przegra. Zielono-czarno-czerwoni przerwali tym samym passę trzech meczów bez zwycięstwa i wywieźli z Ząbek komplet punktów.

Dolcan Ząbki - GKS Tychy 0:1 (0:1)
0:1 - Folc (26. asysta: Mączyński)

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

Dolcan Ząbki: 85. Humerski - 6. Klepczarek Ż, 5. Hirsz, 19. Grzelak Ż - 13. Piesio, 15. Koziara (46, 7. Zjawiński), 23. Matuszek, 20. Osoliński, 4. Wiśniowski (73, 18. Wrażeń), 24. Świerblewski (69, 10. Chwastek) - 27. Piątkowski. Trener Robert Podoliński.

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka, 19. Kopczyk, 21. Balul, 28. Mączyński - 25. Rocki (86, 7. Małkowski), 4. Žunić Ż, 15. Babiarz (90, 17. Masternak), 6. Bukowiec, 31. Chomiuk - 9. Folc (71, 23. Jarka Ż). Trener Piotr Mandrysz.