1L: GKS Tychy - Arka Gdynia 0:0

W meczu 10. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy zremisowali z drużyną Arki Gdynia 0:0. Tyszanie zamknęli więc wrzesień bez porażki, i są niepokonani już od sześciu spotkań.

Mecz niewykorzystanych okazji. Tak w skrócie można podsumować sobotnie spotkanie GKS Tychy z Arką Gdynia, które z powodu transmisji na żywo w telewizji Orange sport, rozpoczęło się niemal w samo południe. Ale od początku...

Po pierwszych spokojnych minutach w wykonaniu obu zespołów, kibiców zgromadzonych w Jaworznie ożywił niecelny strzał Łukasza Kopczyka. Z prawej strony boiska piłkę dośrodkował Piotr Rocki, kapitan tyszan znalazł się tuż przed bramką gości, jednak w tej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 18. minucie w narożniku pola karnego GKS szarżował Marcus Vinícius, próbował zaskoczyć Piotra Misztala strzałem w długi róg, ale tyski bramkarz nie dał się pokonać, pewnie łapiąc futbolówkę. Z każdą upływającą minutą spotkanie nabierało tempa, a dogodnych sytuacji podbramkowych przybywało. Zabrakło jedynie wykończenia akcji, bo o ile przy uderzeniu Tomasza Jarzębowskiego z 20. metra świetnym refleksem popisał się Misztal, o tyle dwie minuty później, już po drugiej stronie boiska, fatalnie przestrzelił Marcin Folc. 30-letni napastnik próbował dobić uderzenie Macieja Mańki, ale niestety spudłował. Stąd też na przerwę drużyny schodziły z bezbramkowym remisem.

Choć w drugiej odsłonie tego pojedynku kilka momentów w grze mogło się podobać, to piłka jak na złość nie chciała wpaść do siatki. W 52. minucie dokładnym podaniem obsłużony został Vinícius, ale posłał futbolówkę tuż obok słupka. Kilka minut później w ofensywnym wejściu w pole karne gdynian pokazał się Adrian Chomiuk, którego w ostatniej chwili dobrą interwencją zatrzymał Michał Szromnik.

Aktywny w niedzielnej potyczce Bartłomiej Babiarz, w 61. minucie mógł zdobyć bramkę życia. Mógł, bowiem jego silne i mierzone uderzenie z blisko 30. metrów zatrzymało się na poprzeczce bramki Arki. Niestety gdyńskiej „świątyni” nie udało się „odczarować” również na dziesięć minut przed końcem meczu. Prawym skrzydłem popędził Chomiuk, wrzucił piłkę w szesnastkę, gdzie tym razem pechowcem okazał się Mateusz Bukowiec, który posłał ją nigdzie indziej, tylko na... poprzeczkę.

Mimo remisu z Arką Gdynia, wrzesień był niezwykle udanym miesiącem dla tyskich piłkarzy. Podopieczni trenera Piotra Mandrysza w sześciu spotkaniach zanotowali bowiem cztery zwycięstwa i dwa remisy. Kolejna okazja do powiększenia punktowego dorobku już w najbliższą sobotę. W Derbach Śląska tyszanie zmierzą się na wyjeździe z GKS Katowice.

GKS Tychy - Arka Gdynia 0:0

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn).

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka (73, 11. Bąk), 19. Kopczyk, 21. Balul, 28. Mączyński - 31. Chomiuk, 30. Kupczak Ż, 3. Babiarz Ż (77, 18. Wawoczny), 6. Bukowiec, 25. Rocki - 9. Folc (84, 16. Tumicz). Trener Piotr Mandrysz.

Arka Gdynia: 13. Szromnik - 17. Tadrowski, 3. Sobieraj, 31. Brodziński, 2. Dettlaff (46, 9. Kuklis) - 22. Krajanowski, 19. Rzuchowski, 33. Jarzębowski (88, 23. Czoska), 7. Tomasik - 8. Marcus Vinícius Ż, 14. Szwoch (67, 20. Radzewicz). Trener Petr Němec.