1L: GKS Tychy - GKS Katowice 1:0

Zwycięstwo przy rekordowej publice - lepszego meczu derbowego na tyskim stadionie z GKS Katowice nie można było sobie wymarzyć! Trzy punkty i wygraną 1:0 w tym prestiżowym spotkaniu dała bramka Marcina Radzewicza w drugiej połowie.

Wyrównany mecz walki o każdy centymetr boiska. Tak w skrócie można podsumować derbowe starcie, które w Tychach ponownie zostało rozegrane po 35 latach! W 17. minucie czujność Mateusza Abramowicza w bramce gości sprawdził Stepan Hirskyi, który z pierwszej piłki strzelił wprost w jego ręce. Niecelnie uderzał natomiast kilkanaście minut później Jakub Świerczok.

W 37. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne tyszan, na bramkę strzeżoną przez Pawła Florka uderzał Grzegorz Goncerz, ale również jego próba minęła słupek. Po przerwie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, mało było bramkowych sytuacji.

Decydujący cios zadali jednak podopieczni Kamila Kieresia, którzy w 73. minucie wyprowadzili akcję, po której do siatki GiekSy trafił Radzewicz. Po nodze rywala piłkę na lewą stronę rozprowadził Grzeszczyk, a doświadczony pomocnik wprowadzony na boisko w drugiej połowie, uderzył bez namysłu, na tyle precyzyjnie, że futbolówka wpadła do bramki tuż przy prawym słupku.

"Trójkolorowi" dowieźli korzystny rezultat do końcowego gwizdka sędziego, dzięki czemu licznie zgromadzona publiczność na tyskim stadionie mogła świętować drugie zwycięstwo derbowe w tym sezonie.

GKS Tychy - GKS Katowice 1:0 (0:0)