2L: Nadwiślan Góra - GKS Tychy 0:4

Mimo że na własnym terenie, to w roli gości piłkarze GKS Tychy pokonali w meczu 31. kolejki ligowej drużynę Nadwiślana Góra 4:0 (1:0). Łupem bramkowym w tyskim zespole podzielili się Tomasz Górkiewicz, Tomasz Boczek, Marcin Wodecki i Łukasz Grzeszczyk.

Podopieczni Kamila Kieresia od pierwszych minut przejęli inicjatywę, a groźną okazję w polu karnym Nadwiślana stworzyli sobie już w 9. minucie. Na bramkę uderzał Adam Varadi, ale zamiary napastnika GKS dobrze wyczuł Robert Błąkała. Chwilę później z rzutu rożnego dośrodkowywał Grzeszczyk, a minimalnie nad poprzeczką główkował Boczek.

Górzanie co jakiś czas próbowali wyprowadzać kontrataki, a po jednym z nich w 18. minucie piłkę zmierzającą w kierunku tyskiej bramki w ostatniej chwili wybił Górkiewicz. Właśnie ten zawodnik otworzył wynik spotkania w 35. minucie gry. Dośrodkowanie Grzeszczyka z rzutu wolnego trafiło do Varadiego, który zgrał futbolówkę do „Górka”, a ten bez problemów skierował ją do siatki.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się - tyszanie rzadko kiedy dopuszczali graczy Rafała Wójcika pod własne pole karne, w powietrznej walce o piłkę królował Varadi, a spore zagrożenie w szeregach formalnego gospodarza tego spotkania wywoływały rzuty wolne wykonywane przez Grzeszczyka.

Zielono-czarno-czerwoni piąty bieg włączyli w ostatnim kwadransie meczu, w którym to zdobyli aż trzy gole, a przy wszystkich swój udział miał najlepszy strzelec GKS i całej II ligi. Najpierw „Grzeszczu” obsłużył podaniami z rzutu wolnego Boczka, który celnie główkował, a później wyłożył futbolówkę tuż przed bramkę Marcinowi Wodeckiemu. Szesnastego gola i tym samym pieczęć na wysokim zwycięstwie GKS postawił już sam, popisując się kapitalnym uderzeniem z dystansu.

Tyszanie dzięki wygranej awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli, a do końca sezonu pozostały już tylko trzy mecze…W najbliższą niedzielę kolejny pojedynek na Stadionie Miejskim Tychy, w którym to zmierzymy się z Radomiakiem Radom.

Nadwiślan Góra - GKS Tychy 0:4 (0:1)