2L: GKS Tychy - Legionovia Legionowo 1:2

W meczu 28. kolejki ligowej GKS Tychy przegrał na własnym terenie z Legionovią Legionowo 1:2 (1:1). Wynik spotkania otworzył Łukasz Grzeszczyk, a gości odpowiedzieli dwoma trafieniami Krystiana Wójcika.

Spotkanie z Legionovią było kolejną okazją do uczczenia 45. rocznicy powstania tyskiego klubu. Piłkarze GKS zagrali w wyjątkowych, okolicznościowych strojach na wzór tych, w których w 1976 roku występowali w europejskich pucharach. W trybuny powędrowało natomiast 45 specjalnie przygotowanych piłek.

Pojedynek po raz kolejny dobrze otworzył się dla podopiecznych Kamila Kieresia. W 15. minucie dwukrotnie do rzutów wolnych podszedł Grzeszczyk. O ile przy pierwszej próbie trafił w rękę zawodnika gości, to przy drugiej piłka nie pierwszy raz w tym sezonie, poszybowała niemal w samo okienko bramki Legionovii.

Po nieco ponad dwóch kwadransach gry dobrą okazję na podwyższenie prowadzenia miał Adam Varadi, ale sobotni solenizant po minięciu golkipera z ostrego kąta nie zdołał posłać futbolówki do siatki. Ta sztuka w 38. minucie udała się natomiast Wójcikowi, który przyjął piłkę na 14. metrze i płaskim strzałem pokonał Pawła Florka.

Głównym planem zawodników Ryszarda Wieczorka na ten mecz były niezwykle groźne kontrataki. Po jednym z nich, w 51. minucie gry sam na sam z młodym bramkarzem GKS wyszedł ponownie Wójcik i bez problemów zdobył drugiego gola.

"Trójkolorowi" ruszyli do ataków, które nie ustawały praktycznie do końcowego gwizdka arbitra. Sytuację meczową, dzięki której tyszanie mogliby zdobyć jeden punkt, miał w doliczonym czasie gry Artur Pląskowski. Wprowadzony na boisko w drugiej połowie napastnik huknął z linii 16. metra, ale piłka zatrzymała się na poprzeczce.

GKS Tychy - Legionovia Legionowo 1:2 (1:1)