2L: Wisła Puławy - GKS Tychy 3:0

W wyjazdowym meczu 18. kolejki ligowej piłkarze GKS Tychy ulegli Wiśle Puławy 0:3 (0:1). Losy spotkania gospodarze rozstrzygnęli w końcówce, strzelając dwie bramki.

Pierwsze minuty pojedynku w Puławach przebiegały niemal identycznie, jak przed tygodniem w Mielcu. Nie minęło kilkanaście sekund, a premierowy strzał na bramkę gospodarzy oddał Łukasz Grzeszczyk. Próba najlepszego strzelca GKS minęła jednak prawy słupek.

W 7. minucie zawodnicy Wisły przeprowadzili akcję, po której objęli prowadzenie. Prostopadłą piłkę z głębi pola przejął Dawid Pożak i w sytuacji sam na sam nie dał szans wychodzącemu z bramki Pawłowi Florkowi. Tyszanie niemal natychmiast dążyli do zdobycia wyrównującego gola, a do osiągnięcia tego celu niewiele zabrakło po kwadransie gry. Dośrodkowanie Piotra Okuniewicza minęło golkipera puławian, trafiło do Damiana Szczęsnego, ale tyski skrzydłowy nie zdołał posłać futbolówki do siatki. Również dobitka Mateusza Grzybka była niecelna.

Podopieczni Kamila Kieresia jeszcze przed przerwą stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji w polu karnym Wisły, w których zabrakło jednak wykończenia. W 40. minucie Szczęsny wyłożył piłkę na 6. metr do Grzeszczyka, ale ten mając sporo miejsca przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W drugiej połowie gra „Trójkolorowych” wyglądała podobnie, czyli sporo bramkowych okazji, których tyscy zawodnicy nie zdołali jednak zamienić na gole. Co jakiś czas gospodarze wyprowadzali groźne kontrataki, jak w 52. minucie, gdzie niekryty w polu karnym GKS Bartosz Tetych przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

Kluczową sytuację, która mogła zmienić obliczę tego spotkania, tyszanie mieli w 80. minucie. Nieporozumienie graczy Wisły wykorzystał Bartosz Rutkowski, przejmujął piłkę w polu karnym, oddał strzał na bramkę, ale na linii idealnie ustawiony był Łukasz Turzyniecki, który wybił futbolówkę.

Konsekwencją licznych ataków GKS w końcówce, były dwie akcje z kontrataków puławian, po których padły bramki. Najpierw Jarosław Niezgoda wypatrzył w szesnastce Mateusza Olszaka, a ten celnym uderzeniem posłał piłkę do siatki. Chwilę później pieczęć na wygranej Wisły postawił Mateusz Pielach.

Wisła Puławy - GKS Tychy 3:0 (1:0)
1:0 - Pożak (7.)
2:0 - Olszak (85.)
3:0 - Pielach (88.)

Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).

Wisła Puławy: 12. Peńkoweć - 7. Turzyniecki, 13. Budzyński Ż, 4. Pielach, 17. Łytwyniuk - 5. Pożak (73, 16. Sedlewski), 10. Głaz, 28. Maksymiuk, 24. Tetych (78, 6. Niezgoda) - 29. Wiejak (66, 25. Szczotka), 21. Słotwiński Ż (59, 23. Olszak). Trener Bohdan Bławaćkyj.

GKS Tychy: 12. Florek - 13. Mateusz Grzybek (85, 11. Nieśmiałowski), 27. Tanżyna, 20. Gancarczyk, 28. Mączyński (64, 23. Rutkowski) - 7. Szczęsny, 31. Glanowski, 14. Dymowski (72, 16. Duda), 8. Grzeszczyk, 21. Radzewicz - 10. Okuniewicz (71, 93. Grunt). Trener Kamil Kiereś.