2L: GKS Tychy - Siarka Tarnobrzeg 2:1

W meczu 16. kolejki piłkarze GKS Tychy pokonali na własnym terenie drużynę Siarki Tarnobrzeg 2:1 (0:1). Trzy punkty "Trójkolorowym" zapewniły bramki Tomasza Boczka i Piotra Okuniewicza w drugiej połowie spotkania.

Początkowe momenty potyczki przebiegały w spokojnym tempie, a obie drużyny nie stworzyły sobie zbyt wielu klarownych sytuacji pod bramkami. W 10. minucie do dośrodkowania Marcina Radzewicza dopadł Michał Grunt, ale główkował nad poprzeczką. To właśnie lewa strona, napędzana przez doświadczonego skrzydłowego, stanowiła spore zagrożenie dla zespołu gości.

W 34. minucie gry z dystansu swojej szansy szukał Daniel Duda, ale młody zawodnik GKS oddał zbyt lekki strzał, by mógł on zaskoczyć Pawła Pawlusa. Chwilę później, w odpowiedzi niecelnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Maciej Domański.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to w jednej z ostatniej akcji sędzia główny dopatrzył się przewinienia Mateusza Mączyńskiego na będącym w polu karnym GKS piłkarzowi Siarki. Szansy z jedenastu metrów nie zmarnował Marcin Stefanik, choć Paweł Florek był bliski obrony tego uderzenia.

Podrażnieni tyszanie od początku drugiej odsłony ruszyli do odrabiania strat, a w ciągu kilkunastu minut stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji w polu karnym przyjezdnych. W 53. minucie na 18. metrze od tarnobrzeskiej bramki faulowany był Duda, a bezpośredni strzał Radzewicza z rzutu wolnego minimalnie minął lewy słupek.

Jeden z kolejnych stałych fragmentów wykonywanych przez podopiecznych Kamila Kieresia przyniósł efekt w postaci wyrównującego gola. Wrzutkę Mariusza Zganiacza z prawej strony pola karnego Siarki świetnym uderzeniem głową wykorzystał Tomasz Boczek. Stoper GKS dał sygnał tyskiej drużynie do tego, aby powalczyć jeszcze w tym meczu o komplet punktów.

„Trójkolorowi” dopięli swego, bo grając z przewagę jednego zawodnika, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Jakub Więcek, w 84. minucie zdobyli drugiego gola. Kapitalne prostopadłe podanie z głębi pola Zganiacza przejął rezerwowy Piotr Okuniewicz i płaskim uderzeniem pokonał golkipera Siarki. Do końca pojedynku wynik nie uległ już zmianie, dlatego „wyszarpane” trzy punkty zostały w Tychach.

GKS Tychy - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (0:1)