2L: Radomiak Radom - GKS Tychy 1:0

W wyjazdowym meczu 15. kolejki ligowej tyscy piłkarze ulegli drużynie Radomiaka Radom 0:1 (0:1). Gola na wagę trzech punktów dla gospodarzy strzelił Leandro.

Pierwszy strzał na bramkę tyscy piłkarze oddali już po kilkudziesięciu sekundach gry. Płaskie uderzenie Michała Glanowskiego z dystansu minęło lewy słupek. Chwilę później futbolówka dość przypadkowo odbiła się od Marcina Wodeckiego, jednak na szczęście dla gospodarzy również nie znalazła drogi do siatki.

W 17. minucie szybko grę z autu wznowił Marcin Radzewicz, dograł do wbiegającego w pole karne Łukasza Grzeszczyka, ale najlepszy strzelec GKS z dość ostrego kąta posłał piłkę obok bramki. Piłkarze Radomiaka odpowiadali tyszanom groźnymi kontratakami, a jeden z nich niestety przeniósł gola.

Kilka minut przed przerwą mocnym i precyzyjnym uderzeniem z 16. metra, Pawła Florka pokonał Leandro, zdobywając tym samym swoją jedenastą bramkę w obecnym sezonie II ligi. Chcąc odwrócić losy spotkania, trener Kamil Kiereś w przerwie dokonał kompletu czterech zmian.

„Trójkolorowi” próbowali jak najszybciej zdobyć wyrównującego gola, ale z każdą upływającą minutą to zadanie zdawało się być coraz trudniejsze. W 72. minucie do sytuacyjnej piłki dopadł Daniel Duda, z rywalem na plecach zdołał oddać strzał, jednak zbyt lekki, by mógł zaskoczyć golkipera Radomiaka.

Najlepszą okazję, aby tyszanie wywieźli z Radomia choćby punkt, miał w samej końcówce Daniel Tanżyna. Środkowy obrońca GKS, który w ostatnich minutach meczu został przesunięty do ataku, przejął długie podanie od Tomasza Boczka, ale jego uderzenie z kilku metrów o centymetry minęło słupek bramki gospodarzy.

Radomiak Radom - GKS Tychy 1:0 (1:0)