2L: GKS Tychy - Kotwica Kołobrzeg 1:1

W meczu 12. kolejki ligowej, piłkarze GKS Tychy zremisowali przed własną publicznością z Kotwicą Kołobrzeg 1:1 (0:0). Bramkę dla gości strzelił Michał Szubert, natomiast punkt tyskiej drużynie zapewnił Dawid Błanik.

Początkowe minuty meczu upływały w spokojnym tempie, stąd też podbramkowych sytuacji było niewiele. Prawdziwą, stuprocentową okazję tyszanie stworzyli sobie w 16. minucie gry, kiedy to w jednej akcji piłkarze GKS aż trzykrotnie stanęli przed szansą strzału na bramkę przyjezdnych. Dwukrotnie Błanik i Łukasz Grzeszczyk trafiali jednak na zawodników Kotwicy, którzy blokowali uderzenia tyskich graczy.

Podopieczni Piotra Tworka - jak większość drużyn grających z GKS - nastawiali się głównie na grę z kontrataków, stawiając przede wszystkim na defensywę. Poza niegroźnymi strzałami wyłapanymi przez Marka Igaza, goście nie zagrozili tyskiej bramce.

W 32. minucie bardzo dobra, dwójkowa akcja Mateusza Mączyńskiego z Marcinem Radzewiczem zakończyła się minimalnie niecelnym uderzeniem bardziej doświadczonego pomocnika. Po pierwszych 45 minutach przeważającą stroną byli gospodarze, ale na tablicy widniał wynik bezbramkowy.

Druga odsłona rozpoczęła się jednak zupełnie niespodziewanie, bowiem już po kilkudziesięciu sekundach gry Kotwica objęła prowadzenie. Podanie z głębi pola przejął Michał Szubert, który wygrał pojedynek sam na sam z Igazem i pewnie ulokował futbolówkę w siatce.

Podopieczni Kamila Kieresia ruszyli do ataku, a zanim dopięli swego i zdobyli wyrównującego gola, najlepszą okazję mieli w 67. minucie. Do dośrodkowania Radzewicza z lewej strony boiska najwyżej wyskoczył Michał Grunt, ale jego precyzyjne uderzenie głową świetnie obronił Wojciech Małecki. Chwilę później strzałem z najbliższej odległości nadzieje na korzystny rezultat dał Błanik, ale jak się później okazało była to ostatnia bramka w tym spotkaniu. GKS podzielił się więc punktami z Kotwicą.

GKS Tychy - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:0)