2L: Legionovia Legionowo - GKS Tychy 1:0

W meczu 11. kolejki ligowej, piłkarze GKS Tychy ulegli na wyjeździe Legionovii Legionowo 0:1 (0:0). Bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego, podyktowanego w doliczonym czasie gry, zdobył Mariusz Zawodziński.

Wszystko, co najciekawsze w tym spotkaniu działo się w końcówce zarówno pierwszej, jak i drugiej połowy. Sporo było walki o piłkę w środkowej strefie boiska, natomiast podbramkowych sytuacji niewiele. W tyskiej drużynie już po kwadransie gry plac gry musiał opuścić Tomasz Górkiewicz, który po jednej z sytuacji poczuł ból mięśnia przywodziciela. Dokładna diagnoza będzie jednak znana po badaniach.

W 39. minucie spotkania arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, po tym jak - jego zdaniem - faulu na Samuelsonie Odunce dopuścił się Seweryn Gancarczyk. Doświadczony defensor GKS otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę i przez kolejnych kilkadziesiąt minut tyszanie musieli grać w osłabieniu. Wykonujący tę jedenastkę Omar Monterde nie zdołał jednak pokonać Pawła Florka, bowiem futbolówka po jego strzale trafiła w słupek.

Im bliżej było końcowego gwizdka sędziego, tym priorytetem dla „Trójkolorowych” była skuteczna gra w defensywie. Przez niemal całą drugą połowę podopieczni Kamila Kieresia nie pozwalali na wiele pod własną bramką, a próby strzałów gospodarzy albo były niecelne, albo padały łupem Florka. W 71. minucie tyski zespół przeprowadził kontratak, po którym ładne, techniczne uderzenie zza pola karnego oddał Mariusz Zganiacz. Piłka jednak minimalnie przeszła obok prawego słupka.

Wysiłek tyszan poszedł na marne w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. W kontrowersyjnych okolicznościach arbiter wskazał po raz drugi na jedenasty metr, a tym razem zimną krew zachował Zawodziński. GKS natychmiast ruszył do przodu, przy kolejnym rzucie wolnym w pole karne Legionovii powędrował nawet Florek. Wynik pojedynku jednak już się nie zmienił.

Legionovia Legionowo - GKS Tychy 1:0 (0:0)
1:0 -
Zawodziński (90. rzut karny)

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Legionovia Legionowo: 1. Smołuch - 16. Grzelak, 19. Grudniewski Ż, 5. Leusztek, 18. Goliński (82, 25. Dankowski) - 3. Kozłowski, 2. Kopka Ż, 22. Garyga (46, 14. Kitliński Ż), 7. Monterde - 17. Odunka (84, 6. Śledziewski), 9. Ziąbski (72, 8. Zawodziński Ż). Trener Ryszard Wieczorek.

GKS Tychy: 12. Florek - 19. Górkiewicz (15, 18. Błanik; 46, 9. Boczek), 27. Tanżyna Ż, 20. Gancarczyk CZ (39.), 28. Mączyński - 13. Grzybek, 31. Glanowski Ż, 6. Zganiacz Ż, 8. Grzeszczyk Ż, 21. Radzewicz (65, 88. Wodecki) - 10. Okuniewicz (78, 16. Duda). Trener Kamil Kiereś.