2L: Błękitni Stargard Szczeciński - GKS Tychy 0:1

W wyjazdowym meczu 9. kolejki piłkarze GKS Tychy pokonali Błękitnych Stargard Szczeciński 1:0 (0:0). W drugiej połowie zwycięstwo tyszanom zapewnił pięknym uderzeniem z rzutu wolnego Łukasz Grzeszczyk.

Spotkanie na dobre się nie rozpoczęło, a tyski zespół stworzył sobie świetną okazję do zdobycia bramki. Po kilkudziesięciu sekundach gry Piotr Okuniewicz przejął piłkę w polu karnym gospodarzy i sprytnym strzałem próbował pokonać Marka Ufnala, jednak golkiper Błękitnych do końca zachował czujność w tej sytuacji.

Przez większość meczu stroną dominującą byli tyszanie, którzy momentami całą drużyną budowali kolejne akcje na połowie zawodników ze Stargardu Szczecińskiego. Okazji w pierwszej połowie podopieczni Kamila Kieresia mieli w związku z tym kilka, a najlepszą w 17. minucie. Mocny, i wydawało się, że precyzyjny strzał w stronę bramki oddał Łukasz Grzeszczyk, ale futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Piłkarze Błękitnych mieli swoje szanse z kontrataków, a po jednym z nich bliski szczęścia był Bartosz Flis, który uderzył nieznacznie obok słupka bramki strzeżonej przez Pawła Florka.

Groźnie w tyskim polu karnym było także w 41. minucie gry, kiedy to najpierw piłkę zmierzającą do bramki wybił Mateusz Mączyński, a chwilę potem strzał Tomasza Pustelnika z najwyższym trudem sparował nad poprzeczkę Florek.

Obraz gry nie zmienił się po przerwie. Tyszanie byli bliżsi zdobycia gola, a w 67. minucie mógł to uczynić wprowadzony na boisko w drugiej połowie Damian Szczęsny. Skrzydłowy GKS po zgraniu futbolówki od Grzeszczyka zdecydował się na uderzenie z 18. metra, jednak ta próba przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Decydujące o losach tego pojedynku wydarzenia, miały miejsce w 74. minucie. Do piłki ustawionej na 17. metrze podszedł Grzeszczyk i pięknym uderzeniem w okienko bramki Błękitnych zdobył upragnionego gola dla GKS. "Trójkolorowi" nie oddali już prowadzenia, kontrolując boiskowe wydarzenia do końcowego gwizdka sędziego. Cenne trzy wyjazdowe punkty wróciły do Tychów.

Błękitni Stargard Szczeciński - GKS Tychy 0:1 (0:0)