2L: GKS Tychy - Raków Częstochowa 1:2

W meczu 8. kolejki ligowej piłkarze GKS Tychy przegrali z Rakowem Częstochowa 1:2 (1:0). Bramkę dla tyszan strzelił Mariusz Zganiacz, natomiast dla gości dwukrotnie trafił Damian Warchoł.

Spotkanie z Rakowem przyciągło na trybuny tyskiego stadionu tysiące kibiców, dzięki czemu po raz kolejny został wyśrubowany rekord frekwencji na meczach II ligi. 11 026 - to liczba osób, które w sobotni wieczór zawitały na Stadion Miejski Tychy!

W pierwszej połowie pojedynku gra toczyła się pod dyktando tyszan, którzy kilka razy zagrozili bramce strzeżonej przez Mateusza Kosa. Mocnymi uderzeniami z dystansu odznaczyli się m.in. Michał Glanowski i Piotr Okuniewicz. Szczególnie próba napastnika GKS z rzutu wolnego sprawiła golkiperowi przyjezdnych sporo problemów.

W 26. minucie gry ofensywne wejście Tomasza Górkiewicza w pole karne częstochowian skończyło się przewinieniem Brazylijczyka Matheusa Bissiego, a w sytuacji z jedenastu metrów nie pomylił się Mariusz Zganiacz. Kapitan GKS w tym spotkaniu pewnie wykorzystał rzut karny.

Niestety podopieczni Radosława Mroczkowskiego w pierwszym kwadransie drugiej odsłony diametralnie odwrócili wynik spotkania. W 52. minucie po dośrodkowaniu Łukasza Góry w pole karne, piłkę głową strącił do bramki Damian Warchoł. Ten sam zawodnik chwilę później dał prowadzenie drużynie Rakowa, dobijając futbolówkę z najbliższej odległości.

W końcówce meczu najlepszą okazję do wyrównania w tyskiej drużynie miał Daniel Tanżyna, i choć część kibiców widziała piłkę w bramce, to jego uderzenie głową po dobrej wrzutce Marcina Radzewicza z rzutu rożnego pofrunęło minimalnie nad poprzeczką.

GKS Tychy - Raków Częstochowa 1:2 (1:0)