2L: Stal Stalowa Wola - GKS Tychy 1:1

W meczu 7. kolejki ligowej piłkarze GKS Tychy zremisowali na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 1:1 (1:1). Bramkę dla tyszan strzelił Daniel Tanżyna, natomiast po stronie gospodarzy trafił Daniel Łanucha.

Spotkanie rozpoczęło się zupełnie nie po myśli tyskiego zespołu, który przyjechał do Stalowej Woli z zamiarem zwycięstwa. Już od 3. minuty meczu podopieczni Kamila Kieresia zmuszeni byli do odrabiania strat, po tym jak celnym strzałem z dystansu popisał się Damian Łanucha. Piłka wpadła do siatki obok zaskoczonego golkipera GKS Pawła Florka.

Od momentu starty gola tyszanie przejęli inicjatywę i byli zespołem, który częściej utrzymywał się przy piłce. Przewaga „Trójkolorowych” została udokumentowana w 18. minucie. Dośrodkowanie Marcina Radzewicza z rzutu rożnego dotarło wprost na głowę Daniela Tanżyny, który doprowadził rezultat do remisu.

Przez większość pojedynku, szczególnie w drugiej połowie, więcej z gry mieli tyscy piłkarze. Gospodarze w głównej mierze nastawili się na kontrataki. Po raz kolejny bardzo aktywny w drużynie GKS był Radzewicz, który po przerwie miał dwie świetne okazje bramkowe. Najpierw jednak uderzenie z dystansu doświadczonego skrzydłowego sparował bramkarz Stali, a kilka minut później wymiana podań z Łukaszem Grzeszczykiem zakończyła się minimalnie niecelnym strzałem.

Mimo nerwowej końcówki, w której arbiter pokazał wiele żółtych i jedną czerwoną kartkę, zabrakło jednak najważniejszego. Żadna z drużyn nie zdołała skierować futbolówki do siatki, i tym samym przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Tyszanie mecz okupili prawdopodobnie dwoma urazami - Tomasza Górkiewicza i Mateusza Bukowca. Jak poważne są to kontuzje okaże się po szczegółowych badaniach.

Stal Stalowa Wola - GKS Tychy 1:1 (1:1)