1L: GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 2:1

W meczu 7. kolejki I ligi, tyscy piłkarze pokonali Olimpię Grudziądz 2:1 (1:0). Bramki dla tyszan strzelali Marcin Folc i Piotr Rocki, natomiast honorowe trafienie dla gości zaliczył Marcin Woźniak.

Trener tyszan Piotr Mandrysz po pierwszej wygranej w Nowym Sączu, postanowił nie zmieniać zwycięskiego składu i rozpoczął spotkanie z Olimpią Grudziądz w identycznym zestawieniu. Niestety, opiekun "Trójkolorowych" bardzo szybko zmuszony był do zmiany. W wyniku zderzenia z rywalem, Mateusz Mączyński upadł na murawę i na moment stracił przytomność. Na szczęście, jak się później okazało 19-letniemu zawodnikowi nic poważnego się nie stało.

To wydarzenie mogło wybić z rytmu tyskich piłkarzy, ale ci nie dali się zaskoczyć. Wręcz przeciwnie, w 25. minucie gry zdobyli pierwszą bramkę. Z rzutu wolnego dośrodkował Piotr Rocki, a w polu karnym gości dobrze zachował się Marcin Folc, który strącił piłkę do bramki strzeżonej przez Michała Wróbla.

W końcówce pierwszej połowy niecelnie strzelali jeszcze Rocki, a także Kopczyk. „Kopa” główkował nad bramką Olimpii już w dziewiątej minucie doliczonego czasu gry, po wrzutce z rzutu rożnego przez Bartłomieja Babiarza.

Gracze Tomasza Asenskiego odważnie rozpoczęli drugą część meczu, mocno ruszając na zespół GKS. W 52. minucie nadziali się jednak na zabójczy kontratak gospodarzy. Świetnym podaniem z własnej połowy popisał się Maciej Mańka, futbolówkę blisko linii środkowej przejął Rocki, z dużą łatwością wyprzedził przeciwników, wyszedł sam na sam z Wróblem i bez problemów skierował ją do siatki. Podobną okazję „Rocky” miał również w 64. minucie, ale z tej sytuacji obronną ręką wyszedł golkiper grudziądzan. Chwilę po tej akcji, dogodnej szansy do zdobycie kontaktowego gola nie wykorzystał natomiast Piotr Ruszkul, który posłał piłkę obok słupka nie będąc atakowanym przez żadnego z naszych piłkarzy.

Ściągnięcie z boiska napastnika Marcina Folca i wprowadzenie defensywnego pomocnika, Ivicy Žunicia jednoznacznie potwierdziło taktykę tyszan na ostatnie minuty tego pojedynku. Zielono-czarno-czerwoni, co zrozumiałe, postawili na obronę wyniku. W 87. minucie sygnał do jeszcze śmielszych ataków dał gościom Marcin Woźniak, trafiając do bramki Piotra Misztala uderzeniem z przewrotki. Było to jednak wszystko, co mogli zrobić piłkarze Olimpii, stąd też GKS w drugim meczu z rzędu zdobył trzy punkty.

GKS Tychy - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:0)
1:0 - Folc (25, asysta: Rocki)
2:0 - Rocki (52, asysta: Mańka)
2:1 - Woźniak (87, asysta: Smoliński)

Sędziował: Rafał Greń (Rzeszów).

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka, 19. Kopczyk Ż, 21. Balul, 28. Mączyński (13, 11. Bąk) - 31. Chomiuk, 3. Babiarz, 30. Kupczak, 6. Bukowiec, 25. Rocki (82, 18. Wawoczny) - 9. Folc (74, 4. Žunić). Trener Piotr Mandrysz.

Olimpia Grudziądz: 69. Wróbel - 15. Pisarczuk, 2. Mazurkiewicz Ż (81, 30. Gawęcki), 13. Staniek Ż, 27. Woźniak Ż - 33. Frańczak (61, 10. Smoliński), 8. Kryszak (69, 21. Rogalski Ż), 14. Kłus Ż, 20. Ruszkul, 7. Szczot Ż - 18. Cieśliński. Trener Tomasz Asensky.