1L: GKS Tychy - Chrobry Głogów 1:1

W meczu 31. kolejki ligowej piłkarze GKS Tychy zremisowali w Jaworznie z Chrobrym Głogów 1:1 (1:1). Prowadzenie gościom dał były zawodnik "Trójkolorowych" Marcel Gąsior, natomiast do wyrównania doprowadził Mateusz Mączyński.

Początek spotkania okraszony był kilkoma ofensywnymi akcjami tyszan, aktywny był przede wszystkim Łukasz Grzeszczyk, który bliski zdobycia bramki strzeżonej przez Janickiego był w 8. minucie.

Niestety w 21. minucie przewaga gospodarzy w ofensywie spowodowała jeden z nielicznych kontrataków przyjezdnych, w efekcie czego były zawodnik GKS Marcel Gąsior wpakował piłkę do siatki.  Strata bramki nie odebrała woli walki „Trójkolorowym”, bo chwilę później przed szansą do zdobycia wyrównującej bramki stanął Damian Szczęsny, którego strzał bramkarz sparował na rzut różny.

W jednej z kolejnych akcji po dośrodkowaniu piłki w pole karne przez Stasiaka, aktywny Szczęsny podał z kolei do Mączyńskiego, który z najbliższej odległości dopełnił formalności, doprowadzając wynik meczu do remisu.

Na początku drugiej odsłony aktywny w tyskiej drużynie był kapitan GKS Marcin Radzewicz, jednak jego akcje nie przyniosły drugiego gola dla gospodarzy. Swoją szansę chwilę po wejściu na boisko miał także Jakub Bąk, ale w tej, jak i pozostałych okazjach tyszan broniący się zespół z Głogowa nie popełnił błędu, choć w końcówce niejednokrotnie był w sporych opałach. Z roli libero pod polem karnym GKS świetnie wywiązywał się Sebastian Przyrowski, który kilka razy w takich właśnie sytuacjach zachowywał zimną krew.

Niekorzystne warunki atmosferyczne w ostatnich minutach drugiej połowy mogły ułatwić zdobycie bramki którejś z drużyn, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.

GKS Tychy - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
0:1 - Gąsior (21. asysta: Hudyma)
1:1 - Mączyński (36. głową, asysta: Szczęsny)

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

GKS Tychy: 1. Przyrowski - 13. Grzybek, 9. Stasiak Ż, 17. Omić, 21. Radzewicz - 7. Szczęsny, 8. Grzeszczyk, 77. Kosiec Ż, 88. Wodecki, 28. Mączyński Ż - 19. Kowalczyk (73, 10. Bąk). Trener Tomasz Hajto.

Chrobry Głogów: 12. Janicki - 26. Pisarczuk, 20. Byrtek Ż, 24. Bogusławski, 22. Samiec - 9. Piotrowski (83, 21. Ziemniak), 10. Gąsior (62, 17. Sędziak Ż), 3. Michalec, 7. Hałambiec, 4. Bednarski (57, 15. Zając) - 8. Hudyma. Trener Ireneusz Mamrot.