1L: GKS Tychy - Pogoń Siedlce 4:1

GKS w końcu zwycięski! W meczu 29. kolejki I ligi tyscy zawodnicy pokonali zespół Pogoni Siedlce 4:1 (1:0). Jedną z bramek dla tyszan strzelił 18-letni Damian Nieśmiałowski, dla którego było to premierowe trafienie w pierwszej drużynie.

Spotkanie rozgrywane w Jaworznie było niezwykle ważne dla obu drużyn, które walczą o utrzymanie na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy. Mecz z większym animuszem rozpoczęli tyszanie, którzy w ciągu kilku pierwszych minut stworzyli sobie nie jedną, dobrą sytuację pod bramką przyjezdnych.

W 3. minucie bliski szczęścia był Mateusz Mączyński, ale jego strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Grzeszczyka obronił bramkarz Pogoni. Swoje szanse mieli później także Maciej Kowalczyk i Jakub Bąk, ale również i w ich przypadkach zabrakło odrobiny szczęścia, aby piłka wpadła do siatki.

W 35. minucie gry wszystko w akcji „Trójkolorowych” było tak, jak powinno. Świetnym rajdem w pole karne siedlczan popisał się Damian Szczęsny, wystawił futbolówkę do Bąka, który celnym uderzeniem nie dał szans Jackowi Kozaczyńskiemu. Chwilę później wynik mógł podwyższyć Grzeszczyk, ale jego mierzony strzał z woleja końcami palców sparował poza boisko golkiper Pogoni.

Dziesięć minut po przerwie więcej spokoju w serca tyskich kibiców wlał niezawodny Kowalczyk. Faulowany przy linii bocznej boiska był bardzo aktywny tego dnia Damian Szczęsny. Marcin Radzewicz wypatrzył niepilnowanego w polu karnym „Kowala”, a ten bez namysłu, uderzeniem z pierwszej piłki zdobył drugiego gola dla GKS.

Nadzieje podopiecznym hiszpańskiego trenera Carlosa Alosa w 75. minucie dał jego rodak Antonio Calderon, który wykorzystał rzut karny. Doliczony czas gry był jednak prawdziwym popisem piłkarzy Tomasza Hajty. Tyszanie zdobyli dwie bramki autorstwa młodego wychowanka tyskich klubów Damiana Nieśmiałowskiego, który zdobył swojego premierowego gola w pierwszej drużynie GKS, oraz Mączyńskiego, i tym samym przypieczętowali długo wyczekiwane zwycięstwo. Zielono-czarno-czerwoni dalej w grze w o utrzymanie!

GKS Tychy - Pogoń Siedlce 4:1 (1:0)
1:0 - Bąk (35. asysta: Szczęsny)
2:0 - Kowalczyk (55. asysta: Radzewicz)
2:1 - Calderon (75. rzut karny)
3:1 - Nieśmiałowski (90. asysta: Wodecki)
4:1 - Mączyński (90.)

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

GKS Tychy: 1. Przyrowski Ż - 13. Grzybek, 20. Gieraga Ż, 17. Omić, 21. Radzewicz - 7. Szczęsny Ż, 8. Grzeszczyk Ż (89, 14. Dymowski), 77. Kosiec Ż, 19. Kowalczyk Ż (87, 11. Nieśmiałowski), 28. Mączyński Ż - 10. Bąk (77, 88. Wodecki Ż). Trener Tomasz Hajto.

Pogoń Siedlce: 93. Kozaczyński - 16. Ł. Wójcik (70, 20. Krawczyk), 17. Rodak, 2. Lewandowski Ż, 4. Grzesik - 21. Demianiuk, 10. Kosiorowski (46, 77. Chirri), 82. Chietino, 8. Calderon, 26. Dzięgielewski Ż (46, 19. K. Wójcik) - 9. Djousse. Trener Carlos Alos Ferrer.