1L: GKS Tychy - Wigry Suwałki 1:1

W meczu 27. kolejki I ligi piłkarze GKS Tychy zremisowali w Jaworznie z Wigrami Suwałki 1:1 (0:0). Bramkę dla tyszan strzelił z rzutu karnego Jakub Bąk, natomiast autorem wyrównującego gola dla gości był Kamil Zapolnik.

Pierwsze minuty spotkania przebiegały w dobrym tempie. Najlepszą okazję w tym okresie miał już w 3. minucie Jakub Bąk, który niekryty w polu karnym Wigier przyjął piłkę dośrodkowaną z lewej strony boiska przez Mateusza Mączyńskiego, oddał mocny, ale minimalnie niecelny strzał. Później gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska.

Przewaga tyszan zarysowała się ponownie w końcówce pierwszej części meczu. Podopieczni Tomasza Hajty wyraźnie przycisnęli zespół z Suwałk, swoją szansę ponownie miał Bąk, choć tym razem piłka dość przypadkowo trafiła go po uderzeniu Mączyńskiego i mogła zmylić bramkarza gości. Ta przeleciała jednak obok lewego słupka.

„Trójkolorowi” wyszli na drugą połowę z przekonaniem szybkiego zdobycia bramki. Ta sztuka udała się im już po niespełna dziesięciu minutach gry, kiedy to futbolówkę ręką we własnym polu karnym zagrał Michał Kopczyński. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Bąk i tym samym otworzył wynik spotkania. Piłkarze GKS mogli pójść za ciosem, ale w 66. minucie dobrze między słupkami bramki Wigier spisał się Hieronim Zoch, który obronił dobry i precyzyjny strzał głową w wykonaniu zawodnika wypożyczonego z Pogoni Szczecin.

W 83. minucie meczu niestety powtórzyła się sytuacja z dwóch poprzednich pojedynków, kiedy to tyski zespół również tracił bramki w ostatnich minutach. Celnym uderzeniem z najbliższej odległości popisał się rezerwowy Kamil Zapolnik. Piłkę meczową dla tyszan miał w 90. minucie Mateusz Wrana, jednak piłka na 5. metrze nieszczęśliwie skoczyła przed środkowym defensorem GKS, a ten posłał ją wysoko nad poprzeczką.

GKS Tychy - Wigry Suwałki 1:1 (0:0)
1:0 - Bąk (54. rzut karny)
1:1 - Zapolnik (83.)

Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

GKS Tychy: 1. Przyrowski - 13. Grzybek, 20. Gieraga, 31. Wrana, 21. Radzewicz - 10. Bąk (78, 27. Janik), 77. Kosiec, 8. Grzeszczyk Ż (78, 11. Nieśmiałowski), 88. Wodecki Ż, 28. Mączyński - 19. Kowalczyk. Trener Tomasz Hajto.