1L: Wisła Płock - GKS Tychy 1:0

Bardzo blisko wywiezienia z Płocka choćby jednego punktu byli piłkarze GKS Tychy. Podopieczni Tomasza Hajty ulegli Wiśle 0:1 (0:0) po bramce Krzysztofa Janusa z rzutu karnego w ostatnich minutach spotkania.

Podobnie jak w ostatnim spotkaniu z Chojniczanką Chojnice, również w Płocku trener Hajto zmuszony był do wykorzystania pierwszej zmiany już w początek fazie meczu. Po czterech minutach gry boisko opuścił kontuzjowany Arkadiusz Jasitczak, dla którego pojedynek z Wisłą był debiutem w trójkolorowych barwach.

Podopieczni Marcina Kaczmarka w pierwszej połowie posiadali przewagę, natomiast „Trójkolorowi” nie ograniczali się jedynie do rozbijania ataków gospodarzy. Co jakiś czas wyprowadzali groźne kontrataki, przy których brakowało precyzji i wykończenia.

Najlepszej okazji w tej części meczu w zespole Wisły nie wykorzystał Marko Radić, który już w 3. minucie sprawdził czujność golkipera GKS Sebastiana Przyrowskiego. Doświadczony bramkarz nie dał się jednak zaskoczyć, świetnie broniąc uderzenie defensora gospodarzy z rzutu rożnego.

Z kolei tyszanie próbowali zaskoczyć Seweryna Kiełpina uderzeniami m.in. Marcin Wodeckiego, który tym razem z konieczności zagrał na prawej stronie obrony, a także Damiana Szczęsnego w 43. minucie gry.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli tyscy piłkarze, którzy przez kilka pierwszych minut stwarzali zagrożenie pod bramką Wisły. Sygnał do ataku dał Jakub Bąk, który próbował oddać strzał z 18. metra, jednak w ostatniej chwili został zablokowany przez zawodnika gospodarzy. W 78. minucie blisko gola był obrońca Wisły Przemysław Szymiński, ale futbolówkę lecącą do siatki z linii bramkowej wybił jeden z tyszan.

Decydujący cios w tym meczu zadali podopieczni Marcina Kaczmarka. W ostatnich minutach pojedynku - zdaniem sędziego - przewinienia we własnym polu karnym dopuścił się Mateusz Wrana, a Krzysztof Janus z dużymi problemami, ale pokonał Przyrowskiego uderzenie z jedenastu metrów. Pomocnik płocczan tą bramką zapewnił gospodarzom komplet punktów.

Wisła Płock - GKS Tychy 1:0 (0:0)
1:0 - Janus (87. rzut karny)

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).

Wisła Płock: 87. Kiełpin - 20. Stefańczyk, 25. Szymiński, 14. Radić, 95. Stępiński - 7. Janus, 18. Wlazło (62, 10. Ruszkul), 4. Góralski Ż, 41. Ilijew (88, 3. Kostrzewa), 16. Hiszpański - 9. Krzywicki (46, 11. Lebedyński Ż). Trener Marcin Kaczmarek.

GKS Tychy: 1. Przyrowski - 88. Wodecki, 20. Gieraga, 18. Jasitczak (4, 31. Wrana Ż), 21. Radzewicz - 7. Szczęsny Ż (82, 14. Błanik), 77. Kosiec Ż, 8. Grzeszczyk, 11. Nieśmiałowski (70, 23. Rutkowski), 28. Mączyński Ż - 10. Bąk. Trener Tomasz Hajto.

Widzów: 2500.