1L: GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 3:3

Ogromna dramaturgia towarzyszyła dzisiejszemu meczowi tyskich piłkarzy z Chojniczanką Chojnice. Goście w ostatniej akcji doprowadzili do remisu 3:3 (0:1), natomiast tyszanie kończyli spotkanie w dziewiątkę po czerwonych kartkach dla Grzybka i Omicia.

Mecz z Chojniczanką miał być powrotem do składu Mariusza Zganiacza, przez blisko dwa miesiące borykającego się z kontuzją łydki. Kapitan GKS rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, ale już przy pierwszym kontakcie z rywalem poczuł ból, który uniemożliwił mu dalszą grę. Na domiar złego po pół godzinie gry trener Tomasz Hajto ponownie zmuszony był skorzystać ze zmiany. Kontuzji kostki nabawił się Marcel Wawrzynkiewicz. Młody obrońca od razu został przewieziony do szpitala. O stanie zdrowia tyskich zawodników będziemy informować na bieżąco.

W pierwszej połowie wydaje się, że więcej klarownych sytuacji stworzyli sobie piłkarze GKS Tychy, ale oba zespoły na przerwę schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu gości. W 22. minucie strzał Pawła Zawistowskiego odbił golkiper tyszan Sebastian Przyrowski, ale piłka po jego interwencji odbiła się od Tomasza Mikołajczaka i wpadła do bramki.

Dwukrotnie bliski szczęścia przy stałych fragmentach gry był Muhamed Omić, który przy dokładnych dośrodkowaniach Marcina Radzewicza główkował  minimalnie nad poprzeczką, a w drugiej sytuacji posłał futbolówkę tuż obok lewego słupka. „Trójkolorowi” spore zagrożenie pod bramką Chojniczanki stwarzali właśnie po rzutach wolnych i rożnych.

Od początku drugiej części spotkania tyszanie osiągnęli znaczną przewagę, dokumentując ją golem w 54. minucie gry. Akcję w swoim stylu przeprowadził Mateusz Mączyński, dynamiczne wszedł w okolice pola karnego i mocnym uderzeniem pokonał Damiana Podleśnego. W kolejnych minutach sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie.

W 57. minucie prowadzenie ponownie objęli podopieczni Mariusza Pawlaka, i ponownie po bramce zdobytej przez Mikołajczaka. Radość gości trwała kilkadziesiąt sekund, bo w kolejnej akcji piłkarze GKS znów wyrównali stan meczu. Atomowym uderzeniem popisał się Maciej Kowalczyk.

Po chwili spokojnej gry z obu stron, kolejny zryw nastąpił w ostatnich dziesięciu minutach. Zaczęło się od drugiego gola Kowalczyka, który tym razem wykorzystał zamieszanie po rzucie wolnym wykonywanym przez Radzewicza. Tyszanie spotkanie kończyli w dziewiątkę, bo po dwóch żółtych kartkach boisko musieli opuścić Mateusz Grzybek i Muhamed Omić.

Co zrozumiałe, końcówka miała bardzo dramatyczny przebieg. Broniący się tyski zespół nie uchronił się błędu w ostatniej akcji meczu. Bohaterem gości został Rafał Siemaszko, który zapewnił chojniczanom jeden punkt.

GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 3:3 (0:1)
0:1 - Mikołajczak (22.)
1:1 - Mączyński (54.)
1:2 - Mikołajczak (57. głową)
2:2 - Kowalczyk (58. asysta: Wodecki)
3:2 - Kowalczyk (79. asysta: Gieraga)
3:3 - Siemaszko (90.)

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

GKS Tychy: 1. Przyrowski - 16. Wawrzynkiewicz (31, 28. Mączyński), 20. Gieraga, 17. Omić Ż Ż - CZ (90.), 21. Radzewicz - 10. Bąk (77, 11. Nieśmiałowski), 77. Kosiec, 6. Zganiacz (9, 13. Grzybek Ż Ż - CZ (85.)), 8. Grzeszczyk, 88. Wodecki Ż - 19. Kowalczyk Ż. Trener Tomasz Hajto.

Chojniczanka Chojnice: 24. Podleśny - 6. Lisowski Ż, 2. Markowski, 4. Kieruzel Ż, 20. Chyła - 9. Gancarczyk, 3. Feciuch, 5. Zawistowski (80, 8. Iwanicki), 10. Grzelak Ż (82, 11. Siemaszko), 16. Niedziela (70, 19. Suchocki) - 17. Mikołajczak. Trener Mariusz Pawlak.