1L: Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0

W wyjazdowym meczu 22. kolejki I ligi, tyscy piłkarze przegrali z Miedzią Legnica 0:2 (0:0). Tyszanie spotkanie kończyli w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Muhameda Omicia.

To był typowy mecz walki - tak podsumowali sobotni pojedynek trenerzy obu drużyn, niestety zakończony porażką tyskiego zespołu. Przez większą część spotkanie toczone było w wyrównanym tempie, a o końcowym wyniku zadecydowały wydarzenia z ostatniej fazy meczu.

W pierwszej połowie zarówno gospodarze, jak i goście stworzyli sobie sytuacje, które mogły skończyć się bramką. W 8. minucie dośrodkowanie Marcina Wodeckiego zamykał Jakub Bąk, dobrze przyjął piłkę, ale dobrze ustawiony był bramkarz Miedzi. Duży popłoch w szeregach legnickiej defensywy siał doświadczony napastnik GKS Maciej Kowalczyk. W jednej z akcji „Kowal” był bliski celu, jednak z dystansu uderzył tuż obok słupka.

W 37. minucie gry najskuteczniejszy zawodnik tyszan po raz kolejny urwał się stoperom Miedzi, a wydawało się, że goniący go Kevin Lafrance dopuścił się przewinienia w polu karnym. Jednak zdaniem arbitra było to czyste zagranie.

Najbliżej szczęścia tyski zespół był po kilku minutach drugiej odsłony. Niemalże z linii bocznej boiska rzut wolny wykonywał Łukasz Grzeszczyk, ale ku zaskoczeniu wszystkich futbolówka po tym strzale odbiła się od poprzeczki. Chwilę później na bramkę GKS uderzał Tadas Labukas, piłka po drodze odbiła się jeszcze od Artura Gieragi, ale na szczęście spadła obok słupka.

Kłopoty „Trójkolorowych” w tym pojedynku zaczęły się w 66. minucie. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Muhamed Omić, dla którego było to drugie wykluczenie w drugim spotkaniu w barwach GKS Tychy. Tyszanie nie zdołali dowieść remisu do końca, bowiem w ostatnim kwadransie gospodarze dwukrotnie znaleźli sposób na Sebastiana Przyrowskiego.

Worek z bramkami otworzył wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Jorge Kadu, który przyjął piłkę  w polu karnym, odwrócił się i mierzonym uderzeniem pokonał golkipera GKS. Zwycięstwo Miedzi przypieczętował Labukas. Napastnik gospodarzy popisał się skuteczną dobitką uderzenia z rzutu wolnego Wojciecha Łobodzińskiego, które zatrzymało się na poprzeczce.

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:0 (0:0)
1:0 - Kadu (76. asysta: Labukas)
2:0 - Labukas (84.)

Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

Miedź Legnica: 30. Smug - 26. Mrowiec, 13. Lafrance, 24. Midzierski Ż, 5. Woźniczka - 7. Szczepaniak, 16. Bartoszewicz, 10. Kakoko (79, 18. Zieliński), 9. Labukas, 29. Garuch (74, 23. Kadu) - 14. Chrzanowski (63, 4. Łobodziński). Trener Janusz Kudyba.

GKS Tychy: 1. Przyrowski - 13. Grzybek, 20. Gieraga Ż, 4. Porębski, 21. Radzewicz - 10. Bąk (77, 27. Janik), 17. Omić Ż Ż - CZ (66.), 73. Biskup (62, 77. Kosiec), 8. Grzeszczyk (69, 7. Szczęsny), 88. Wodecki - 19. Kowalczyk. Trener Tomasz Hajto.

Widzów: 2100.