1L: Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 1:2

Piłkarze GKS Tychy w końcu ze zwycięstwem w I lidze! W sobotnim meczu 6. kolejki tyszanie pokonali na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz 2:1 (2:1).

Spotkanie lepiej rozpoczęło się jednak dla gospodarzy, bowiem ci już w 6. minucie objęli prowadzenie. W polu karnym GKS Maciej Mańka sfaulował Adriana Świątka, który do wyjściowego składu wskoczył w ostatniej chwili za kontuzjowanego Arkadiusza Aleksandra. „Jedenastkę” pewnym strzałem w lewy róg bramki wykorzystał Filip Burkhardt.

Zawodnicy Sandecji, mimo prowadzenia, w kolejnych minutach nie stwarzali zagrożenia pod tyską bramką. Czynili to natomiast „Trójkolorowi”,którzy rozkręcali się z każdą akcją. W 13. minucie błąd popełnił Marcin Cabaj, próbował wykorzystać to Mateusz Kupczak, ale bramkarz drużyny z Nowego Sącza zrehabilitował się i obronił to uderzenie.

Wydawało się, że wraz z kolejnymi szansami naszych piłkarzy, bramka wyrównująca jest tylko kwestią czasu. O ile przy strzałach Bartłomieja Babiarza z dystansu i Tomasza Balula głową, Cabaj jeszcze uchronił Sandecję od straty gola, to przy dokładnym dośrodkowaniu Piotra Rockiego i wykończeniu akcji przez Łukasza Kopczyka w 31. minucie gry, nie miał już szans. „Kołyska”, którą tyszanie wykonali po zdobyciu tej bramki dedykowana była Krystianowi Odrobińskiemu i Jakubowi Bąkowi. Obydwoje niedawno zostali szczęśliwymi ojcami .

Jeszcze przed przerwą, ku radości grupie kibiców z Tychów, po raz drugi w tym meczu, znakomicie w polu karnym Sandecji odnalazł się Kopczyk. Kapitan GKS otrzymał podanie sprzed „szesnastki” od Adriana Chomiuka, i precyzyjnym strzałem w długi róg posłał futbolówkę do siatki.

W drugiej części spotkania gracze trenera Piotra Mandrysza nastawili się głównie na kontrataki. Jeden z nich, po składnej akcji, mógł zakończyć się trzecią bramką. Grający od pierwszej minuty, Marcin Folc dobrze dograł piłkę do Mateusza Bukowca, ale ten w wydawałoby się stu procentowej okazji główkował wprost do rąk Cabaja.

Nowosądeczanie dążyli do wyrównania, jednak dobrze spisujący się tyszanie nie dali już odebrać sobie zwycięstwa, przez co w pojedynku ligowym zgarnęli trzy punkty po raz pierwszy od 16 maja, kiedy to pokonali Chrobrego Głogów.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 1:2 (1:2)
1:0 - Burkhardt (6. rzut karny)
1:1 - Kopczyk (31. głową, asysta: Rocki)
1:2 - Kopczyk (44. asysta: Chomiuk)

Sędziował: Piotr Wasielewski (Kalisz).

Sandecja Nowy Sącz: 80. Cabaj - 17. Makuch Ż, 6. Mat. Kowalski Ż, 13. Szymura, 5. Wilczyński - 11. Szeliga Ż (53, 9. Kosiorowski Ż), 18. Petrán (46, 14. Zinyak), 4. Leśniak (46, 37. Mróz), 25. Burkhardt Ż, 16. Świątek - 23. Wiśniewski. Trener Jarosław Araszkiewicz.

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka Ż, 19. Kopczyk, 21. Balul, 28. Mączyński Ż - 31. Chomiuk, 30. Kupczak, 15. Babiarz, 6. Bukowiec Ż (83, 23. Jarka), 25. Rocki (60, 11. Bąk) - 9. Folc (65, 18. Wawoczny). Trener Piotr Mandrysz.

Widzów: 2500.