1L: GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:7

Brak słów... Tyle można napisać po dzisiejszym meczu tyskich piłkarzy z Sandecją Nowy Sącz, który zakończył się porażką GKS 2:7.

W najczarniejszych snach tyszanie nie wyobrażali sobie przebiegu spotkania inaugurującego rundę wiosenną obecnego sezonu I ligi. Tym bardziej, że pierwsza połowa kompletnie nie zwiastowała tego, co stało się na stadionie w Jaworznie po przerwie.

W 3. minucie gry Marcin Wodecki dobrym podaniem uruchomił wbiegającego w pole karne Macieja Kowalczyka, ale ten uderzył obok prawego słupka. Niespodziewanie blisko gola w 12. minucie był Łukasz Grzeszczyk, który zauważył wysuniętego z bramki Piotra Misztala, oddał mierzony strzał, jednak tyski golkiper w porę zdążył się zrehabilitować.

Ostatnie minuty pierwszej odsłony należały do gości z Nowego Sącza, którzy jeszcze przed przerwą zdążyli udokumentować swoją przewagę golem. W 44. minucie spotkania niesygnalizowany strzał z dystansu Armanda Elli zaskoczył Misztala i to zawodnicy Sandecji schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Podopieczni Piotra Stacha świetnie rozpoczęli drugą część meczu. Już po trzech minutach podwyższyli wynik na 2:0, a celną główką popisał się Mouhamadou Traore. W 60. minucie „Trójkolorowi” złapali jeszcze kontakt z drużyną przyjezdnych, bo po dobrej akcji i wrzutce Mateusza Mączyńskiego, ładnym strzałem głową popisał się Wodecki.

Po tym golu kibice zgromadzeni w Jaworznie byli świadkami prawdziwego pogromu tyskiej drużyny. Piłkarzom Sandecji, którzy do tej pory nie wygrali meczu na wyjeździe, wychodziło praktycznie wszystko, większość strzałów na bramkę GKS wpadało do siatki. W sto dwadzieścia sekund defensywę tyszan dwukrotnie rozmontował Fabian Fałowski, który na boisku zameldował się chwilę wcześniej.

Jedynym pozytywem ostatnich 25. minut spotkania był gol Michała Biskupa, młodego zawodnika urodzonego w Tychach, który zdobył pierwszą bramkę w trójkolorowych barwach. Tyszanie ponieśli bardzo bolesną porażkę, z której jednak będą musieli szybko się podnieść, bo już za tydzień czeka ich ostatni mecz w tym roku, ze Stomilem Olsztyn.

GKS Tychy - Sandecja Nowy Sącz 2:7 (0:1)
0:1 - Ella (44.)
0:2 - Traore (48. głową)
1:2 - Wodecki (60. głową, asysta: Mączyński)
1:3 - Fałowski (65.)
1:4 - Fałowski (67. asysta: Grzeszczyk)
1:5 - Szufryn (74. głową, asysta: Grzeszczyk)
1:6 - Grzeszczyk (85. głową)