1L: GKS Tychy - Zagłębie Lubin 0:1

W meczu 13. kolejki I ligi piłkarze GKS Tychy przegrali w Jaworznie z Zagłębiem Lubin 0:1 (0:1). Bramkę dającą gościom trzy punkty zdobył Łukasz Janoszka.

Pierwsza połowa toczona była w wyrównanym tempie. Lepiej spotkanie rozpoczęli piłkarze Zagłębia, którzy w 16. i 18. minucie gry stworzyli dwie groźne sytuacje. Najpierw dynamiczne wejście Miłosza Przybeckiego w pole karne GKS i próbę strzału dobrze zatrzymał wychodzący z bramki Piotr Misztal. Chwilę później tyski golkiper miał jeszcze więcej szczęścia, bo mierzone uderzenie Arkadiusza Woźniaka zatrzymało się na słupku.

W ostatnim kwadransie do głosu doszli podopieczni Przemysława Cecherza, a efektem dobrej gry tyszan był między innymi mocny strzał Mateusza Grzybka z dystansu, który złapał bramkarz gości. Paradoksalnie w momencie, gdy gospodarze byli stroną sprawiającą lepsze wrażenie, zabójczy kontratak wyprowadzili zawodnicy z Lubina. Na trzy minuty przed końcem zgranie Michala Papadopulosa wykorzystał Łukasz Janoszka, który mocnym strzałem tuż przy słupku nie dał szans Misztalowi.

Początek drugiej odsłony rozpoczął się bardzo spokojnie. „Trójkolorowi” śmielej zaatakowali po godzinie gry. Na błąd obrony Zagłębia czyhał wprowadzony na boisko Paweł Smółka, zdołał dojść do sytuacji strzeleckiej, ale w kulminacyjnym momencie posłał futbolówkę nad poprzeczką. Ustawieni defensywnie goście liczyli już tylko na kontrataki, a po jednym z nich uderzenie z 25. metrów Aleksandra Kwieka z trudem odbił poza boisko Misztal.

W końcowych minutach meczu na boisku zrobiło się zdecydowanie ostrzej, a sędzia tego spotkania pokazał zawodnikom obu drużyn po czerwonej kartce. Najpierw w zespole gości ukarany został Jakub Tosik za brutalny faul na Wojciechu Trochimie, a już w doliczonym czasie drugą żółtą kartkę zobaczył obrońca GKS Kamil Nitkiewicz. Bramek natomiast więcej nie padło, dlatego powtórzył się wynik sprzed roku, kiedy to tyszanie w identycznych rozmiarach ulegli Zagłębiu, tyle że w spotkaniu Pucharu Polski.

GKS Tychy - Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)
0:1 - Janoszka (42. asysta: Papadopulos)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).