1L: GKS Tychy - Bytovia Bytów 3:2

Szczęście w końcu uśmiechnęło się do tyskich piłkarzy. Podopieczni Przemysława Cecherza w meczu 11. kolejki I ligi pokonali Bytovię Bytów 3:2 (1:0), a decydującego gola strzelili w doliczonym czasie gry.

Bez dwóch zdań takie mecze budują atmosferę w drużynie. W wielu poprzednich spotkaniach tyszanie tracili punkty w ostatnich momentach gry. Zanim jednak pojedynek w Jaworznie rozpoczął się na dobre, to murawę opuścić musiał Mariusz Zganiacz. Lider środka pola GKS po zderzeniu z przeciwnikiem poczuł ból w kolanie i nie był w stanie kontynuować gry. „Zgani” prawdopodobnie w poniedziałek przejdzie szczegółowe badania.

Wynik meczu bardzo szybko otworzyli tyszanie. Już w 9. minucie błąd bramkarza gości po centrze z rzutu rożnego Wojciecha Trochima, wykorzystał Maciej Kowalczyk, dobijając piłkę z najbliższej odległości. Piłkarze Bytovii próbowali szybko odpowiedzieć, ale w 14. minucie bardzo dobrze w tyskiej bramce spisał się Piotr Misztal, który zatrzymał strzał Janusza Surdykowskiego.

Po przerwie „Trójkolorowi” niestety oddali inicjatywę drużynie prowadzonej przez Pawła Janasa, dlatego trudno się dziwić, że to właśnie Bytovia stwarzała sobie klarowniejsze sytuacje. W 50. minucie zgranie piłki głową przez byłego zawodnika GKS Daniela Mąkę nie wykorzystał Surdykowski. Sam Mąka oddał strzał kilkadziesiąt sekund później, jednak dobrze wyłapany przez Misztala.

Tyszanie co jakiś czas próbowali swoich sił w kontratakach i po jednym z nich bliski szczęścia był Damian Szczęsny. Niesygnalizowane uderzenie z dystansu było minimalnie niecelne. Od 66. do 70. minuty wynik meczu odwrócił się diametralnie. W ciągu czterech minut goście z Bytowa najpierw doprowadzili do wyrównania po dość przypadkowym trafieniu Surdykowskiego, a chwilę później rzut karny wykorzystał ponownie najlepszy strzelec Bytovii.

Prowadzenie bytowian nie trwało jednak długo, bo podrażnieni tyszanie ruszyli do przodu, czego efektem był gol na 2:2. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Marcin Wodecki, a niepilnowany w polu karnym Mateusz Bukowiec głową ulokował ją w siatce. Gdy wydawało się, że seria meczów tyszan bez zwycięstwa znów się przedłuży, to w trzeciej minucie doliczonego czasu gry szczęście w końcu uśmiechnęło się do tyskiego zespołu. Po długim wrzucie futbolówki z autu przez Marcela Wawrzynkiewicza, ta trafiła na środek „szesnastki”. Tam niefortunnie interweniował Łukasz Wróbel, który skierował piłkę do własnej bramki.

GKS wygrywając z Bytovią odniósł pierwsze zwycięstwo od 5. kolejki, kiedy to również w Jaworznie pokonał Miedź Legnicę 2:1.

GKS Tychy - Bytovia Bytów 3:2 (1:0)
1:0 - Kowalczyk (9.)
1:1 - Surdykowski (66.)
1:2 - Surdykowski (70. rzut karny)
2:2 - Bukowiec (72. asysta: Wodecki)
3:2 - Wróbel (90. sam.)

Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

GKS Tychy: 12. Misztal - 16. Wawrzynkiewicz, 19. Kopczyk, 17. Masternak, 31. Nitkiewicz Ż - 7. Szczęsny (71, 21. Radzewicz), 6. Zganiacz (7, 77. Bukowiec), 13. Grzybek Ż, 10. Trochim Ż (71, 9. Smółka), 88. Wodecki - 11. Kowalczyk. Trener Przemysław Cecherz.

Bytovia Bytów: 1. Oszmaniec - 26. Piątek Ż, 3. Wróbel, 28. Juraszek, 22. Wilczyński - 18. Mąka (75, 17. Pietroń), 8. Jastrzembski Ż, 9. Kryszak, 16. Mandrysz (58, 21. Kazimierowicz), 10. Jakóbowski (82, 13. Gołębiewski Ż) - 11. Surdykowski. Trener Paweł Janas.