PP: Wisła Płock - GKS Tychy 2:2 k. 3:4
Ale to był mecz! Tyszanie po rzutach karnych pokonali Wisłę Płock 4:3 w meczu 1/16 finału Pucharu Polski, choć jeszcze kilka minut przed końcem meczu przegrywali różnicą dwóch bramek. Bohaterem GKS po raz kolejny został Maciej Kowalczyk.

Obaj trenerzy dali możliwość gry zawodnikom, którzy wcześniej mniej grali, stąd też w wyjściowym składzie zagrali m.in. Pavol Ruskovsky i Marcel Wawrzynkiewicz, a parę stoperów tym razem stworzyli Łukasz Kopczyk z Sergejsem Kożansem. Tyszanie od początku sprawiali lepsze wrażenie, jednak w kluczowych momentach brakowało im skuteczności.

Gospodarze mało kiedy stwarzali zagrożenie pod tyską bramką, ale gdy już to uczynili, to zmienił się wynik. Wrzutkę z rzutu wolnego, na 16. metrze głową przedłużył Paweł Magdoń, a walkę o powietrzną piłkę w polu karnym wygrał Marcin Krzywicki, kierując ją do siatki. Grający momentami bardzo wysokim pressingiem "Trójkolorowi" zmuszali do błędów obronę Wisły. Po jednym z nich był Paweł Smółka, jednak w kluczowym momencie futbolówkę spod nóg wybił mu bramkarz gospodarzy.

Przegrywający jednym golem podopieczni Przemysława Cecherza świetnie mogli rozpocząć drugą połowę. W 48. minucie w sytuacji sam na sam z Kanieckim znalazł się Wojciech Trochim, ale i on przegrał pojedynek z golkiperem Wisły. Z każdą upływającą minutą na boisku było co raz ostrzej, a w sytuacji faulu Zganiacza na Krzywickim nerwy puściły temu drugiemu. Do rosłego napastnika ruszył Damian Szczęsny, za co został ukarany żółtą kartką. Chwilę później skrzydłowy GKS obejrzał kartkę numer 2 i w efekcie do końca meczu tyszanie musieli grać w osłabieniu.

Mimo że gospodarze podwyższyli prowadzenie, to nie podłamało to jednak tyskiej drużyny, a wręcz przeciwnie. W ostatnich pięciu minutach regulaminowego czasu gry w końcu strzelać zaczęli goście. Właście był to kolejny popis doświadczonego Macieja Kowalczyka, który bramkami w 85. i 90. minucie doprowadził do dogrywki. W niej było widać, że oba zespoły włożyły w to spotkanie sporo zdrowia, dlatego okazji bramkowych nie było za wiele. Wartą zaznaczenia jest jednak indywidualna akcja Bartosza Rutkowskiego, który przebiegł z piłką ponad połowę boiska i mało brakło, a zakończył by ją bramką.

Dodatkowe 30 minut gry nie przyniosły rozstrzygnięcia, dlatego do wyłonienia zwycięzcy meczu potrzebne były rzuty karne. Próbę nerwów wygrali tyszanie, a w decydującym uderzeniu Piotr Misztal obronił jedenastkę Piotra Ruszkula. W 1/8 finału GKS zagra na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński.

Wisła Płock - GKS Tychy 2:2 (1:0) k. 3:4
1:0 - Krzywicki (33.)
2:0 - Ruszkul (77.)
2:1 - Kowalczyk (85. rzut karny)
2:2 - Kowalczyk (90.)