1L: GKS Tychy - Wisła Płock 0:1

W meczu 9. kolejki I ligi piłkarze GKS Tychy przegrali w Jaworznie z Wisłą Płock 0:1 (0:0). Decydującego gola strzelił Krzysztof Janus z rzutu karnego.

Pierwsza połowa toczyła się w wyrównanym tempie, a okazji bramkowych nie brakowało. Już w 4. minucie niesygnalizowanym strzałem z prawej strony pola karnego próbował zaskoczyć bramkarza przyjezdnych napastnik GKS Maciej Kowalczyk. Kiełpin zdołał jednak sparować uderzenie na rzut rożny, po którym bliski szczęścia był również Wojciech Trochim, ale znów akcję zatrzymał golkiper Wisły.

Podopieczni Marcina Kaczmarka świetną okazję na objęcie prowadzenia mieli w 25. minucie gry. Z najbliższej odległości główkował Jacek Góralski, jednak sytuację w ostatniej chwili uratowali Piotr Misztal do spółki z Robertem Dymowskim. Również dobitka Ilijewa nie przyniosła płocczanom gola.

Później przed szansą na bramkę stawali Zganiacz i Trochim z tyskiego zespołu oraz Kacpczycki z Wisły. Szczególnie próba młodego zawodnika gości była sporym zaskoczeniem, bo strzał bezpośrednio z... rzutu rożnego trafił w słupek.

Po przerwie pierwszy sygnał do ataków dali piłkarzy Wisły, a dokładniej stoper Paweł Magdoń. Doświadczony zawodnik przejął piłkę w polu karnym, mierzył w długi róg, ale znakomicie wyłapał to uderzenie Misztal. W 58. minucie z dystansu próbował Dymowski, jednak z podobnym efektem, jak w poprzednich sytuacjach.

Niestety w ostatnim kwadransie rozstrzygnęły się losy tego spotkania. W 77. minucie meczu piłka niefortunnie trafiła Łukasza Kopczyka w rękę i arbiter podyktował rzut karny. Pewnym wykonawcą okazał się Krzysztof Janus, który wybrał lewy róg bramki, podczas gdy tyski bramkarz wybrał prawy.

GKS Tychy - Wisła Płock 0:1 (0:0)
0:1 - Janus (78. rzut karny)

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Grzybek Ż, 19. Kopczyk, 17. Masternak, 28. Mączyński Ż - 88. Wodecki (67, 20. Ruskovsky), 14. Dymowski (81, 9. Smółka), 6. Zganiacz Ż, 10. Trochim, 21. Radzewicz (55, 7. Szczęsny) - 11. Kowalczyk. Trener Przemysław Cecherz.

Wisła Płock: 87. Kiełpin - 20. Stefańczyk, 23. Magdoń, 14. Radić, 16. Hiszpański - 7. Janus, 4. Góralski, 3. Kostrzewa (62, 10. Ruszkul Ż), 18. Wlazło, 22. Kacprzycki (75, 2. Stępiński) - 41. Ilijew (81, 5. Sielewski). Trener Marcin Kaczmarek.