1L: Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 3:0

W wyjazdowym meczu 8. kolejki ligowej, tyscy piłkarze ulegli Chojniczance Chojnice 0:3 (0:1). Mimo porażki tyszanie zachowali miejsce nad strefą spadkową.

Zaczęło się spokojnie z obu stron. Tak na prawdę pierwsza sytuacja i od razu mocno kontrowersyjna miała miejsce w 13. minucie gry. Maciej Kowalczyk po minięciu dwóch zawodników wszedł w pole karne gospodarzy, ale chwilę później został ewidentnie sfaulowany przez jednego z piłkarzy Chojniczanki. Przeciwnego zdania był jednak sędzia tego meczu, który nie zdecydował się wskazać na jedenasty metr.

Mimo to tyszanie dążyli do strzelenia pierwszego gola. Z dystansu próbowali między innymi Łukasz Bocian i Kowalczyk, ale ich uderzenia albo mijały bramkę, albo padały łupem starszego z braci Misztal. Sporo było fauli, dlatego też w pierwszej połowie arbiter pokazał aż trzy żółte kartki. Niestety w końcówce tej odsłony padł również gol dla Chojniczanki. Tym razem sędzia wskazał na "wapno", po tym jak Mariusz Zganiacz zahaczył Andrzeja Rybskiego. Szansę pewnym uderzeniem wykorzystał Tomasz Mikołajczak.

Od początku drugiej odsłony grę głównie prowadzili tyszanie, którzy musieli gonić wynik. Celowniki tyskich zawodników nie były w tym dniu najlepiej ustawione, bo wszystkie te strzały nie znalazły drogi do siatki. "Trójkolorowi" odkryli się, przez co jedna z nielicznych kontr gospodarzy zakończyła się golem numer 2. Rybski uderzeniem od słupka pokonał golkipera GKS Piotra Misztala.

Zapał piłkarzy GKS wygasł już całkowicie w 83. minucie spotkania. Sytuację sam na sam z powodzeniem wykończył Przemysław Czerwiński, który posłał futbolówkę między nogami Misztala.

Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 3:0 (1:0)
1:0 - Mikołajczak (38. rzut karny)
2:0 - Rybski (64.)
3:0 - Czerwiński (83.)

Sędziował: Marek Opaliński (Legnica).

Chojniczanka Chojnice: 12. Misztal - 2. Markowski Ż, 4. Kieruzel, 26. Jankowski, 20. Chyła - 27. Czerwiński, 22. Niedziela, 7. Rybski (67, 8. Iwanicki), 9. Gancarczyk - 11. Siemaszko Ż (60, 3. Radler), 17. Mikołajczak (78, 25. Lisowski). Trener Mariusz Pawlak.

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Grzybek Ż, 4. Kożans Ż, 17. Masternak, 28. Mączyński (76, 7. Szczęsny) - 88. Wodecki (62, 20. Ruskovsky), 6. Zganiacz, 8. Bocian Ż (46, 9. Smółka), 10. Trochim, 21. Radzewicz - 11. Kowalczyk Ż. Trenerzy Krystian Odrobiński i Tomasz Wolak.