1L: GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:1

W meczu 7. kolejki ligowej, piłkarze GKS Tychy zremisowali w Jaworznie z Flotą Świnoujście 1:1 (1:0). Bramkę dla tyszan strzelił Mariusz Zganiacz, natomiast punkt gościom zapewnił Dawid Kort.

Spotkanie od początku prowadzone było w spokojnym tempie, choć pierwszy strzał oddali goście już w 3. minucie gry. Lekkie uderzenie Daniela Bruda spokojnie wyłapał bramkarz GKS Marek Igaz. Tyszanie natomiast dobrą okazję stworzyli sobie po kwadransie gry, kiedy to dobrą wrzutkę z lewej strony Marcina Radzewicza minimalnie zmarnował jego imiennik Wodecki, który główkował tuż obok słupka.

W kolejnych minutach okazji pod jedną i drugą bramką było jak na lekarstwo. Dopiero ostatnie kilka minut pierwszej połowy przyniosły emocje dla kibiców. W 42. minucie kolejnym dobrym wejściem w pole karne popisał się „Radza”, ale tym razem jego koledzy byli skuteczniejsi, a konkretnie Mariusz Zganiacz. Doświadczony pomocnik strzałem po ziemi wyprowadził tyszan na prowadzenie, zdobywając tym samym swojego pierwszego gola w trójkolorowych barwach.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego wrzucał Wodecki, a główkował aktywny Radzewicz, ale w tej sytuacji dobrą interwencją wykazał się golkiper Floty. Chwilę później w pole karne GKS wpadł Arkadiusz Reca, jednak tym razem w roli głównej wystąpił vis-a-vis Brljaka - Igaz.

Podobny scenariusz objawił się w drugiej odsłonie. Długo oba zespoły nie potrafiły stworzyć sobie okazji – tyszanie do powiększenia prowadzenia, natomiast goście do odrobienia strat. W końcu jednak ta sztuka udała się piłkarzom znad morza. Wprowadzony chwilę wcześniej Dawid Kort oddał wydawałoby się niegroźny strzał, ale futbolówka odbiła się od jednego z tyszan, czym kompletnie zmyliła słowackiego bramkarza GKS i wpadła do siatki.

Końcówka meczu należała do „Trójkolorowych”, którzy bliżsi byli strzelenia zwycięskiej bramki. Najbliżej szczęścia był Paweł Smółka, który w 86. minucie gry doszedł do dośrodkowania Wojciecha Trochima, ale główkował tuż obok słupka.

GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:1 (1:0)
1:0 - Zganiacz (42. asysta: Radzewicz)
1:1 - Kort (73.)

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków).

GKS Tychy: 53. Igaz - 13. Grzybek Ż, 4. Kożans Ż, 17. Masternak, 28. Mączyński - 88. Wodecki (73, 7. Szczęsny), 6. Zganiacz, 8. Bocian, 10. Trochim, 21. Radzewicz - 11. Kowalczyk (71, 9. Smółka). Trenerzy Krystian Odrobiński i Tomasz Wolak.

Flota Świnoujście: 1. Brljak - 7. Sołowiej, 4. Stasiak, 18. Cienciała Ż Ż - CZ (90.), 19. Reca - 15. Kamiński (89, 2. Zalepa), 8. Niewiada Ż, 14. Brud Ż, 33. Olszar (83, 16. Lisowski), 11. Grzelak (70, 26. Kort) - 13. Nwaogu. Trener Tomasz Kafarski.