1L: Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy 2:1

W meczu 6. kolejki I ligi tyscy piłkarze ponieśli pierwszą wyjazdową porażkę. Podopieczni Przemysława Cecherza ulegli Termalice Bruk-Bet Nieciecza 1:2 (1:1). Gola dla tyszan strzelił Maciej Kowalczyk.

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataku. Widać było, że podopieczni byłego trenera GKS Piotra Mandrysza szybko chcieli zdobyć bramkę. Tyszanie natomiast postawili na defensywę i kontrataki, które co jakiś czas wyprowadzali.

W 7. minucie groźna akcja Termaliki zakończyła się minimalnie niecelnym uderzeniem Jakub Biskupa z najbliższej odległości. Chwilę później Smuczyński dobrze dograł na 16. metr do Kaczmarczyka, ale ten również nie znalazł drogi do bramki. Po blisko dwóch kwadransach w końcu zaatakowali goście. Maciej Kowalczyk szukał podaniem Wojciecha Trochima, ale dobrze w tej sytuacji spisał się obrońca niecieczan, który wybił mu piłkę spod nóg.

Stuprocentową okazję zawodnik wypożyczony z Podbeskidzia Bielsko-Biała miał jednak w 18. minucie gry. Ponownie w rolę asystena wcielił się Kowalczyk, a Trochim z bardzo bliskiej odległości posłał piłkę obok prawego słupka. Niestety w tym przypadku sprawdziło się powiedzenie, że „niewykorzystane sytuacje się mszczą”. W 23. minucie błąd tyskiej defensywny z zimną krwią wykorzystał Tomasz Foszmańczyk.

Radość z prowadzenia Termaliki nie trwała długo. Już pięć minut później stan meczu wyrównał się. Po profesorsku akcję wykończył nie kto inny, jak Maciej Kowalczyk, który po zejściu przed pole karne płaskim uderzeniem tuż przy słupku pokonał bezradnego Nowaka. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1, choć w jednej z ostatnich akcji świetną paradą popisał się bramkarz GKS Marek Igaz, broniąc instynktownie strzał głową Smuczyńskiego.

Tyszanie po przerwie chcieli grać o pełną pulę, jednak szybko te ambicje zostały zgaszone przez arbitra spotkania. Wbiegający w pole karne gospodarzy Trochim padł na murawę po kontakcie z Nowakiem. Piłka przeleciała obok słupka, ale sędzia uznał, że zawodnik GKS próbował wymusić rzut karny, mimo że miał już na koncie żółtą kartkę. Tyszanie przez ponad pół godziny musieli więc grać w dziesiątkę.

Niecieczanie poczuli szansę i od razu ruszyli z atakami na tyską bramkę. W 58. minucie od straty gola GKS uchronił jeszcze Masternak, który wybił futbolówkę z linii, ale kilka minut później już celnym uderzeniem popisał się Biskup. Podopieczni Przemysława Cecherza mieli swoją szansę po kombinacyjnej akcji, ale strzał Kowalczyka pofrunął daleko obok bramki. Gospodarze dowieźli prowadzenie do końca, dzięki czemu pozostają niepokonaną drużyną I ligi. „Trójkolorowi” po tym meczu spadli na 15 miejsce.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy 2:1 (1:1)
1:0 - Foszmańczyk (23. asysta: Smuczyński)
1:1 - Kowalczyk (28.)
2:1 - Biskup (63. asysta: Pleva)

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: 12. Nowak - 17. Pleva Ż, 5. Czerwiński, 3. Kopacz Ż, 8. Fryc - 20. Biskup Ż (88, 29. Janeczko), 25. Kupczak, 19. Kaczmarczyk, 7. Foszmańczyk (78, 2. Sołdecki), 9. Smuczyński (73, 6. Kamiński) - 21. Drozdowicz Ż. Trener Piotr Mandrysz.

GKS Tychy: 53. Igaz - 13. Grzybek Ż, 4. Kożans, 17. Masternak, 31. Nitkiewicz (46, 28. Mączyński) - 7. Szczęsny (69, 88. Wodecki), 6. Zganiacz Ż, 8. Bocian (76, 77. Bukowiec), 73. Trochim Ż Ż - CZ (56.), 21. Radzewicz - 11. Kowalczyk. Trener Przemysław Cecherz.

Widzów: 1200.