1L: GKS Tychy - Arka Gdynia 1:2

W pierwszym meczu w tym sezonie przed własną publicznością, tyscy piłkarze przegrali z Arką Gdynia 1:2 (0:0). Jedynego gola dla GKS strzelił Maciej Kowalczyk, natomiast po stronie gości do bramki trafiali Bartosz Ława i Antoni Łukasiewicz.

Długo musieli czekać tyscy piłkarze na inauguracyjne spotkanie przed swoimi kibicami, ale z pewnością nie tak wyobrażali sobie końcowy wynik.

Od początku gry stroną przeważającą byli przyjezdni. Gdynianie częściej utrzymywali się przy piłce, a przede wszystkim stwarzali bramkowe sytuacje. Pierwszą z nich miał już w 2. minucie Paweł Abbott, który tylko połowicznie skorzystał z błędu tyskiej defensywy, bo jego uderzenie o centymetry minęło prawy słupek.

Tyszanie ograniczali się do kontrataków, a jedyny strzał oddali dopiero kilka minut przed przerwą. Dośrodkowanie Marcina Wodeckiego, choć wydawało się za wysokie, dotarło do Mateusza Bukowca, który z asystą zawodnika Arki główkował niecelnie. Chwilę wcześniej mocne uderzenie z dystansu Aleksandra Jagiełły piąstkował Marek Igaz.

Druga połowa fatalnie rozpoczęła się dla gospodarzy. Dopiero co arbiter dał znak do wznowienia gry, a podopieczni Dariusza Dźwigały cieszyli się z prowadzenia. Do futbolówki w polu karnym GKS dopadł Bartosz Ława i technicznym strzałem pokonał słowackiego golkipera tyszan. Paradoksalnie stracony gol motywująco podziałał na piłkarzy Przemysława Cecherza, bo ci w kolejnych minutach zaczęli grać lepiej i w końcu stwarzać sobie dogodne okazje.

W 57. minucie wrzutkę Wodeckiego zamykał Robert Dymowski. Wydawało się, że młody pomocnik zrobił wszystko dobrze, by pokonać Łukasza Skowrona, ale ten popisał się świetną paradą. Bramkarz Arki skapitulował sto dwadzieścia sekund później, po dynamicznej akcji Damiana Szczęsnego i wykończeniu jej przez Macieja Kowalczyka z najbliższej odległości. Warto zaznaczyć, że było to trzecie ligowe trafienie tego zawodnika w trzecim kolejnym meczu.

Kolejne momenty spotkania upływały pod znakiem wyrównanej gry, jednak na sytuacje GKS goście odpowiadali groźnymi kontratakami. Sporo pecha miał w tym dniu Abbott, któremu w każdej z akcji brakowało niewiele, by pokonać Igaza. W 83. minucie były piłkarz m.in. Zawiszy Bydgoszcz trafił w poprzeczkę. Dużo więcej szczęścia miał Antoni Łukasiewicz cztery minuty przed regulaminowym czasie gry, bowiem zapewnił przyjezdnym komplet punktów.

GKS Tychy - Arka Gdynia 1:2 (0:0)
0:1 - Ława (47. asysta: Marcjanik)
1:1 - Kowalczyk (59. asysta: Szczęsny)
1:2 - Łukasiewicz (86. asysta: Warcholak)

Sędziował: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

GKS Tychy: 53. Igaz - 28. Mączyński, 4. Kożans, 17. Masternak, 21. Radzewicz - 7. Szczęsny, 6. Zganiacz (87, 20. Ruskovsky Ż), 14. Dymowski (68, 27. Otręba), 77. Bukowiec (46, 8. Bocian), 88. Wodecki - 11. Kowalczyk. Trener Przemysław Cecherz.

Arka Gdynia: 1. Skowron - 7. Kowalski Ż, 29. Marcjanik, 3. Sobieraj, 23. Warcholak - 13. Jagiełło (80, 10. Calderon), 19. Lech (90, 14. Nalepa), 6. Łukasiewicz, 20. Ława, 25. Wojowski (90, 4. Sulewski) - 9. Abbott. Trener Dariusz Dźwigała.