1L: Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 1:1

Po niezwykle nerwowej końcówce, tyscy piłkarze na inaugurację sezonu 2014/15 zremisowali z Sandecją Nowy Sącz 1:1 (1:1). W ostatniej akcji meczu bohaterem tyszan został Marek Igaz, który obronił rzut karny.

Takiej inauguracji nowych rozgrywek z udziałem tyskiego zespołu nie było od dawna. Wydarzenia z piątkowego spotkania mogłyby posłużyć za scenariusz do dobrego filmu, bowiem sytuacja i nastroje w obu ekipach zmieniały się jak w kalejdoskopie.

Rozpoczęło się jednak spokojnie. Inicjatywę próbowali przejąć gospodarze, tyszanie natomiast czekali na odpowiedni moment, by zaatakować. Stało się tak w 11. minucie gry, kiedy to strzał Marcina Wodeckiego został zablokowany, ale przed szansą dobitki stanął Łukasz Bocian, który uderzył za lekko. Gospodarze odpowiedzieli próbą Macieja Bębenka, ale na drodze pomocnikowi Sandecji stanął golkiper GKS Marek Igaz.

W 21. minucie zdaniem sędziego przewinienia w polu karnym dopuścił się Łukasz Kopczyk. Futbolówkę na jedenastym metrze ustawił Łukasz Grzeszczyk, jednak fatalnie spudłował. Nie minęło dziesięć minut, a arbiter kolejny raz wskazał na „wapno”. Gospodarze nie powtórzyli błędu Legii Warszawa z ostatniego meczu Ligi Mistrzów, i tym razem do wykonania rzutu karnego desygnowali Mateja Nathera. Ten ładną podcinką nie dał szans Igazowi.

Podopieczni Przemysława Cecherza nie podłamali się, wręcz przeciwnie przeprowadzili akcję, po której... tak, tak - Sebastian Tarnowski podyktował kolejną, trzecią już jedenastkę za przewinienie na Wodeckim. Pewnym egzekutorem okazał się Maciej Kowalczyk.

Druga połowa również nieco lepiej rozpoczęła się dla zespołu prowadzonego przez Jozefa Kostelnika. W 56. minucie chyba najbardziej efektowną paradą tego meczu popisał się Igaz, który fenomenalnie sparował mierzony strzał Grzeszczyka. Goście nie pozostali dłużni i odpowiedzieli uderzeniem Roberta Dymowskiego pod poprzeczkę, ale i tu obronną ręką wyszedł bramkarz.

W kolejnych minutach na boisku działo się już mniej, jednak prawdziwy horror, na szczęście jak się później okazało z happy endem, rozegrał się w doliczonym czasie gry. W ciągu kilkudziesięciu sekund Mateusz Mączyński został ukarany dwoma żółtymi, a w konsekwencji czerwoną kartką. Najpierw za symulowanie rzutu karnego, a później... za jego sprokurowanie. Euforię w jęk zawodu zamienił u miejscowych kibiców Nather, który próbował pokonać naszego golkipera w identyczny sposób, jak za pierwszym razem, ale uderzył fatalnie, dlatego Marek spokojne złapał piłkę i tym samym został niewątpliwym bohaterem „Trójkolorowych” w pierwszym meczu nowego sezonu.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Tychy 1:1 (1:1)
1:0 - Nather (31. rzut karny)
1:1 - Kowalczyk (36. rzut karny)

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

Sandecja Nowy Sącz: 1. Kozioł - 20. Danek, 13. Cicman Ż, 5. Szufryn, 33. Frańczak - 7. Bębenek Ż, 15. Szczepański Ż (87, 14. Niane), 11. Nather, 9. Urban (58, 17. Makuch), 8. Grzeszczyk Ż (82, 10. Fałowski) - 19. Traore. Trener Jozef Kostelnik.

GKS Tychy: 53. Igaz - 18. Radzewicz, 19. Kopczyk, 17. Masternak, 28. Mączyński Ż, Ż - CZ (90.) - 7. Szczęsny (64, 20. Ruskovsky), 6. Zganiacz, 27. Otręba (46, 14. Dymowski), 8. Bocian Ż, 88. Wodecki - 11. Kowalczyk (76, 9. Smółka). Trener Przemysław Cecherz.

Widzów: 1100.