1L: GKS Katowice - GKS Tychy 3:3

Po meczu pełnym emocji piłkarze GKS Tychy zremisowali w derbach Śląska z GKS Katowice 3:3 (2:2). Sprawa utrzymania jest w dalszym ciągu otwarta i rozstrzygnie się w ostatniej kolejce, kiedy to podopieczni Jana Żurka zmierzą się z Miedzią Legnica.

Tyszanie do derbowego pojedynku przystępowali z nadzieją zwycięstwa, które mogłoby dać upragnione utrzymanie w I lidze. Aby tak się stało, swoje spotkanie musiał przegrać Stomil Olsztyn lub Chojniczanka Chojnice. Mecz w pierwszych minutach toczył się w wyrównanym tempie, ale gdy minęła dwudziesta minuta gospodarze przeprowadzili dwie akcje, po których pierwszy z warunków zdecydowanie się oddalił.

Podopieczni Kazimierza Moskala wyszli na prowadzenie za sprawą trafienia Kamila Cholerzyńskiego, który zaskakującym lobem pokonał Piotra Misztala. Tyski bramkarz był przekonany, że piłka wyszła poza boisko, a ta niespodziewanie znalazła się w siatce. „Trójkolorowi” nie otrząsnęli się jeszcze po pierwszej bramce, a niespełna sto dwadzieścia sekund później przegrywali już 0:2. Dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Alan Czerwiński.

Piłkarze GKS nie zamierzali jednak odpuszczać i wbrew pozorom to spotkanie wcale nie było już rozstrzygnięte. Potwierdzili to bardzo szybko zdobytym kontaktowym golem za sprawą Tomasza Doczekala. Na wyrównanie licznie zgromadzeni tyscy kibice również nie musieli długo czekać. W 27. minucie kapitalną bramkę zdobył Denis Popović, trafiając do siatki gospodarzy bezpośrednio z rzutu... rożnego. Nasi piłkarze wrócili do gry z dalekiej podróży, dlatego też druga połowa zapowiadała się równie ciekawie.

Rzeczywiście tak też się stało. Obie drużyny nie zawiodły i stworzyły bardzo dobre widowisko. Nie zabrakło również tego, co w piłce nożnej najważniejsze, a więc kolejnych bramek. W 63. minucie gola po świetnej akcji strzelili goście. Ivica Żunić ładną podcinką podał futbolówkę do Mateusza Mączyńskiego, a ten ze spokojem wykorzystał sytuację sam na sam. Kwadrans przed końcem wynik ustalili gospodarze, za sprawą celnej główki Tomasza Wróbla. Nie musiała to być jednak ostatnia bramka w tych derbach, bowiem chwilę później piłkę meczową miał Doczekal, ale trafił w poprzeczkę.

Tyscy zawodnicy w meczu pełnym emocji i stojącym na bardzo dobrym poziomie zdobyli jeden punkt, który w dalszym ciągu daje realne szanse na utrzymanie w I lidze. O wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka, która rozegrana zostanie w najbliższą sobotę.

GKS Katowice - GKS Tychy 3:3 (2:2)
1:0 - Cholerzyński (19.)
2:0 - Czerwiński (21.)
2:1 - Doczekal (24. asysta: Szczęsny)
2:2 - Popović (27. rzut rożny)
2:3 - Mączyński (63. asysta: Żunić)
3:3 - Wróbel (76. asysta: Czerwiński)

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

GKS Katowice: 1. Budziłek - 26. Sadzawicki, 27. Kamiński Ż, 3. Napierała Ż, 2. Pietrzak - 4. Czerwiński (87, 77. Bętkowski), 20. Duda, 5. Cholerzyński, 17. Figiel (67, 10. Wróbel), 11. Wołkowicz - 25. Zieliński (72, 19. Szołtys). Trener Kazimierz Moskal.

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Grzybek (82, 5. Gąsior), 21. Balul Ż, 17. Masternak, 31. Chomiuk - 11. Szczęsny, 6. Zganiacz, 4. Żunić Ż, 10. Popović, 88. Wodecki (57, 28. Mączyński) - 23. Doczekal (85, 20. Ruskovsky). Trener Jan Żurek.