1L: GKS Tychy - Okocimski KS Brzesko
W meczu 32. kolejki I ligi tyscy piłkarze pokonali na Stadionie Miejskim w Jaworznie zespół Okocimskiego KS Brzesko 2:0 (0:0). Do siatki gości trafiali Denis Popović i Ivica Żunić.

W 9. minucie tyszanie stworzyli pierwszą groźna akcję pod bramką przyjezdnych. Piłkę w pole karne dośrodkował Marcin Wodecki, a będący tam Adrian Chomiuk próbował główkować, ale strzelił tylko w boczną siatkę. Mimo że zespół z Brzeska jest już pewny spadku do II ligi, to w kilku sytuacjach zaprezentował się z dobrej strony. Było tak choćby w 20. minucie, kiedy to futbolówka strącona przez Rysia spadła obok słupka.

Tyszanie z każdą kolejną minutą pierwszej połowy rozkręcali się, a już w końcowym kwadransie byli stroną przeważającą. Problemem była jedynie skuteczność, bo okazji bramkowych nie brakowało. Sporego pecha miał Tomasz Doczekal, kiedy to w 32. minucie wydawało się, że zrobił wszystko tak, jak powinien, ale piłka zatrzymała się na słupku. Już w doliczonym czasie pierwszych 45 minut kolejną świetną szansę miał Ivica Żunić, jednak futbolówkę lecącą w samo okienko bramki kapitalnie odbił Mateusz Kuchta.

Podopieczni Jana Żurka w drugą odsłonę weszli z dużym animuszem, nastawieni na szybko zdobytego gola. Ta sztuka udała im się już po blisko czterech minutach gry. Technicznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Denis Popović, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. „Trójkolorowi” poszli za ciosem i w 54. minucie podwyższyli prowadzenie. Dobre zgranie piłki przez Doczekala umiejętnie wykorzystał Żunić, który tym razem nie dał szans bramkarzowi Okocimskiego.

„Piwosze” co prawda próbowali odmienić losy meczu, między innymi za sprawą strzału z dystansu Łukasza Tymińskiego, po którym futbolówka pofrunęła minimalnie nad poprzeczką, ale tyski zespół spokojnie dowiózł dwubramkowe prowadzenie do końca. GKS odniósł bardzo ważne zwycięstwo, które jest kolejnym krokiem w stronę utrzymania.

GKS Tychy - Okocimski KS Brzesko 2:0 (0:0)
1:0 - Popović (48. rzut wolny)
2:0 - Żunić (54. głową, asysta: Doczekal)

Sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Grzybek, 21. Balul, 17. Masternak Ż, 31. Chomiuk Ż - 11. Szczęsny Ż, 6. Zganiacz Ż, 4. Żunić, 10. Popović (88, 18. Mąka), 88. Wodecki (76, 7. Małkowski) - 23. Doczekal (73, 8. Bukowiec). Trener Jan Żurek.

Okocimski KS Brzesko: 30. Kuchta - 4. Wawryka, 23. Jacek, 21. Ryś, 6. Sobotka - 10. Cebula, 8. Żołądź (69, 20. Brud), 14. Tymiński, 22. Kwiek (61, 11. Tatara) - 9. Stefański, 18. Kapsa (76, 13. Abubakar). Trener Robert Orłowski.