1L: Wisła Płock - GKS Tychy 1:1

W niedzielnym meczu 29. kolejki I ligi tyscy piłkarze zremisowali z Wisłą Płock 1:1 (0:0). Do zwycięstwa tyszanom zabrakło kilkunastu sekund, bowiem wyrównującą bramkę gospodarze zdobyli w ostatniej akcji meczu.

Pech, pech i jeszcze raz pech. Tak z pewnością będą wspominać spotkanie z Wisłą Płock tyscy zawodnicy. Zanim jednak doszło do rozstrzygającej mecz sytuacji, gra w pierwszej połowie toczona była w spokojnym tempie, a podbramkowych okazji nie było za wiele.

Dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, jednak ich próby strzałów nie były groźne, za wyjątkiem niesygnalizowanego strzału Marcina Krzywickiego i uderzenia z dystansu Filipa Burkhardta. Najlepszą okazję tuż przed przerwą mieli jednak goście. Pavol Ruskovsky wszedł w pole karne gospodarzy z prawej strony, oddał mocny strzał, jednak futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

W drugiej odsłonie gra się odmieniła. Tyszanie odważniej ruszyli do przodu, co potwierdzili w 52. minucie. Świetną indywidualną akcją popisał się Mateusz Grzybek, który ze spokojem wbiegł w pole karne Wisły, na drugim jego końcu wypatrzył niepilnowanego przez nikogo Denisa Popovicia. Słoweński pomocnik długo zwlekał z oddaniem strzału, aż w końcu huknął w poprzeczkę. Płocczanie równie groźną odpowiedź dali niespełna dziesięć minut później, kiedy to najpierw obili poprzeczkę tyskiej bramki, a zaraz po tym futbolówkę z linii wybił Piotr Misztal.

W ostatnich dwudziestu minutach działo się wszystko to, co zapamiętamy z tego meczu. W 71. minucie za faul na bramkarzu Wisły Sewerynie Kiełpinie, czerwoną kartką ukarany został Tomasz Doczekal. Gdy wydawało się, że tyszanie będą bronić punktu, to po jednej z akcji Popovicia z Mateuszem Bukowcem w polu karnym gospodarzy nieprzepisowo powstrzymywany był ten pierwszy. Do „jedenastki” podszedł sam poszkodowany, pewnie ją wykorzystując.

Podopieczni Jana Żurka niemal do samego końca umiejętnie się bronili, momentami dopisywało im też szczęście, które jednak odwróciło się w ostatniej akcji meczu, kilkanaście sekund przed gwizdkiem sędziego. Paweł Kaczmarek wykorzystał szansę, zostając bohaterem płockiej drużyny...

Wisła Płock - GKS Tychy 1:1 (0:0)
0:1 - Popović (82. rzut karny)
1:1 - Kaczmarek (90.)

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

Wisła Płock: 87. Kiełpin - 20. Stefańczyk (84, 13. Grudzień), 5. Sielewski, 14. Radić, 16. Hiszpański - 7. Janus, 4. Góralski (82, 10. Dziedzic), 18. Wlazło, 25. Burkhardt, 22. Kacprzycki (77, 8. Kaczmarek Ż) - 11. Krzywicki. Trener Marcin Kaczmarek.

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Grzybek Ż, 4. Żunić, 17. Masternak Ż, 31. Chomiuk - 20. Ruskovsky (62, 23. Doczekal CZ (71.)), 6. Zganiacz Ż, 8. Bukowiec (90, 19. Kopczyk), 10. Popović Ż, 11. Szczęsny - 9. Smółka (46, 88. Wodecki Ż). Trener Jan Żurek.