1L: GKS Tychy - Stomil Olsztyn 1:0

Piłkarze GKS Tychy w meczu o "sześć punktów" pokonali zespół Stomilu Olsztyn 1:0 (1:0). Jedyną bramkę, która dała zwycięstwo, zdobył Denis Popović.

O tym, że jest to dla obu drużyn mecz niezwykle ważny w kontekście utrzymania, było wiadomo już po kilku minutach gry. Zarówno gracze GKS, jak i Stomilu narzucili szybkie tempo, walka toczyła się o każdą piłkę, a co najważniejsze sporo działo się pod bramkami. W 4. minucie w pole karne gości wrzucał Adrian Chomiuk, jednak czyhającego na futbolówkę Denisa Popovicia powstrzymał bramkarz.

Chwilę później groźny sygnał wysłał zespół z Olsztyna. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Grzegorz Lech, piłka trafiła pod nogi Łukasz Jeglińskiego, a ten bez namysłu oddał strzał w stronę tyskiej bramki. Na szczęście dobrze ustawiony Mariusz Zganiacz uratował GKS od straty gola, wybijając futbolówkę w ostatniej chwili. Tyszanie po dwudziestu minutach byli bliscy bramki po uderzeniu głową Łukasza Kopczyka, jednak piłkę po koźle na rzut rożny sparował Piotr Skiba.

Podopieczni Jana Żurka przeważali, jednak w kluczowym momencie sytuacji brakowało wykończenia. Upragnionego gola zdobył w końcu Popović, który otrzymał dobre podanie od Marcina Wodeckiego i będąc sam na sam z golkiperem Stomilu ze spokojem trafił do siatki. Gospodarze w końcówce pierwszej połowy mogli prowadzić wyżej, ale najpierw Zganiacz, a po nim Wodecki nie wykorzystali złego wybicia piłki przez Skibę.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli tyszanie. Aktywny w tym spotkaniu Wodecki doszedł do zagrania Chomiuka, strącił futbolówkę w stronę bramki, ale ta wyszła poza boisko. „Trójkolorowi” głównie jednak skupiali się na defensywie, a goście dążyli do zdobycia wyrównującej bramki. Tyski zespół co jakiś czas starał się wyprowadzać kontrataki, jak w 58. minucie, kiedy to do ofensywnej akcji podłączył się Mateusz Mączyński. Wywalczył sobie trochę miejsca, stąd też zdecydował się na strzał z dystansu, z którym sporo problemów miał bramkarz Stomilu.

Nerwowa końcówka meczu, gdzie bliski szczęścia był między innymi Piotr Darmochował, nie przyniosła gola dla gości z Olsztyna. Najbliżej pokonania Piotra Misztala był jednak... zawodnik GKS Ivica Żunić, którego kiks w polu karnym minimalnie minął tyską bramkę. Trzy punkty za to spotkanie pozwoliły gospodarzom wydostać się ze strefy spadkowej.

GKS Tychy - Stomil Olsztyn 1:0 (1:0)
1:0 - Popović (32. asysta: Wodecki)

Sędziował: Piotr Idzik (Poznań).

GKS Tychy: 12. Misztal - 31. Chomiuk Ż, 19. Kopczyk, 17. Masternak, 28. Mączyński - 13. Grzybek (66, 16. Dzięgielewski Ż), 6. Zganiacz, 5. Gąsior Ż (61, 4. Żunić), 10. Popović, 11. Szczęsny - 88. Wodecki (76, 7. Małkowski). Trener Jan Żurek.

Stomil Olsztyn: 82. Skiba - 18. Bucholc, 4. Kucharski Ż (44, 3. Remisz), 87. Czarnecki, 7. Głowacki - 55. Lech, 21. Jegliński, 16. Szymonowicz, 5. Kato (46, 12. Trzeciakiewicz Ż) - 10. Darmochwał, 9. Bzdęga (81, 95. Kun). Trener Adam Łopatko.