1L: Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy 2:0

Tyscy piłkarze przegrywają drugie spotkanie z rzędu. W meczu 26. kolejki I ligi podopieczni Jana Żurka ulegli na wyjeździe Termalice Bruk-Bet Nieciecza 0:2 (0:1). Gole padały w końcówce pierwszej i drugiej połowy, a ich autorami byli Piotr Ceglarz i Dariusz Pawlusiński.

W 29. minucie kilkanaście metrów od tyskiej bramki faulował Mariusz Masternak, a do futbolówki podszedł Dariusz Jarecki. Zawodnik gospodarzy strzelił bardzo mocne i celnie, ale świetną paradą popisał się Piotr Misztal. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Termalika wyprowadziła akcję, po której mogła się cieszyć z prowadzenia w tym pojedynku. Dośrodkowanie Jakuba Biskupa z prawej strony wykorzystał Piotr Ceglarz, zamykając tę sytuację celnym uderzeniem głową.

Tyski zespół po przerwie grał lepiej i ambitnie walczył o każdą piłkę. Przewaga nie zamieniła się jednak na gole, choć okazje ku temu były. Najlepszą miał w 57. minucie gry Tomasz Doczekal. Czeski napastnik dopadł do dośrodkowania Mateusza Mączyńskiego, wydawało się, że zrobił wszystko tak, jak powinien, ale jakimś cudem bramkarz „Słoników” Sebastian Nowak obronił ten strzał.

Konsekwencją ciągłych ataków GKS był kontratak w doliczonym czasie gry, który przypieczętował zwycięstwo piłkarzy Piotra Mandrysza. Akcję płaskim, mierzonym uderzeniem wykończył Dariusz Pawlusiński, dzięki czemu to Termalica mogła cieszyć się z trzech punktów.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - GKS Tychy 2:0 (1:0)
1:0 - Ceglarz (40. głową, asysta: Biskup)
2:0 - Pawlusiński (90.)

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: 12. Nowak - 8. Fryc, 5. Czerwiński Ż, 3. Kopacz, 27. Jarecki - 20. Biskup (87, 9. Pawlusiński), 2. Sołdecki Ż, 17. Pleva Ż, 7. Foszmańczyk (72, 19. Kaczmarczyk), 14. Ceglarz - 25. Kujawa (65, 21. Drozdowicz). Trener Piotr Mandrysz.

GKS Tychy: 12. Misztal - 7. Małkowski (57, 31. Chomiuk), 19. Kopczyk, 17. Masternak Ż, 28. Mączyński - 18. Mąka (46, 11. Szczęsny), 6. Zganiacz, 4. Żunić (46, 10. Popović), 5. Gąsior Ż, 88. Wodecki - 23. Doczekal. Trener Jan Żurek.