1L: Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 2:2

W meczu 24. kolejki I ligi piłkarze GKS Tychy, po ciekawym widowisku, zremisowali z Chojniczanką Chojnice 2:2 (1:1). Gole dla tyszan strzelili Mateusz Mączyński i Pavol Ruskovsky.

Wiadomo było, że mecz w Chojnicach będzie dla tyszan ważny w kontekście walki o utrzymanie. Od początku jednak lekką przewagę mieli gospodarze, a tyski zespół spokojnie wyczekiwał swoich okazji z kontrataków.

W 30. minucie groźniej w polu karnym gości zrobiło się za sprawą Tomasza Mikołajczaka, który doszedł do dośrodkowania z prawej strony, ale główkował obok słupka. Chojniczanka więcej szczęścia miała cztery minuty później, kiedy to padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Jakub Mrozik, a ta pechowo trafiła w Denisa Popovicia i wpadła do siatki.

Gdy wydawało się, że podopieczni Jana Żurka będą musieli odrabiać straty w drugiej połowie, to w jednej z ostatnich akcji pierwszych 45 minut doprowadzili do wyrównania. Na ofensywne wejście zdecydował się Mateusz Mączyński, wbiegł w pole karne i płaskim uderzeniem ulokował futbolówkę w bramce. Był to nie tylko jego pierwszy gol w zielono-czarno-czerwonych barwach, ale także w seniorskiej piłce.

W ostatnich meczach GKS bardzo dobrze rozpoczynał spotkania. Tym razem świetny początek nastąpił po trzech minutach drugiej odsłony. Lewą stroną urwał się obrońcom gospodarzy Damian Szczęsny, podał do Pavola Ruskovskiego, a ten bez namysłu oddał mocny i co najważniejsze celny strzał.

W tym pojedynku mocną stroną drużyny z Chojnic były stałe fragmenty gry, co potwierdziło się w 62. minucie. Po wrzutce Mrozika w pole karne, błąd w powietrznej walce o piłkę popełnił Marek Igaz, a wykorzystał to Mikołajczak, który z najbliższej odległości dopełnił formalności. W końcówce gospodarze osiągnęli większą przewagę, ale nie zdołali po raz trzeci pokonać słowackiego bramkarza, choć trafili między innymi w poprzeczkę.

Chojniczanka Chojnice - GKS Tychy 2:2 (1:1)
1:0 - Popović (34. sam.)
1:1 - Mączyński (44. asysta: Doczekal)
1:2 - Ruskovsky (48. asysta: Szczęsny)
2:2 - Mikołajczak (62. głową)

Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

Chojniczanka Chojnice: 12. Misztal - 8. Iwanicki, 3. Radler, 26. Jędrzejczyk, 19. Bednarek - 9. Gancarczyk (84, 25. Duda), 23. Feciuch, 18. Mrozik Ż, 6. Mysona (75, 5. Jankowski) - 17. Mikołajczak, 7. Rybski. Trener Mariusz Pawlak.

GKS Tychy: 53. Igaz Ż - 7. Małkowski, 4. Żunić, 17. Masternak, 28. Mączyński Ż - 20. Ruskovsky (68, 88. Wodecki), 14. Dymowski (86, 16. Dzięgielewski), 6. Zganiacz, 10. Popović (78, 19. Kopczyk), 11. Szczęsny - 23. Doczekal. Trener Jan Żurek.