1L: GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 5:1

Tyscy piłkarze po raz pierwszy w rundzie wiosennej zgarnęli trzy punkty. Podopieczni Jana Żurka po bardzo dobrym spotkaniu rozbili Puszczę Niepołomice 5:1 (4:0). Dwie bramki dla tyszan zaliczył Damian Szczęsny, a efektownego gola z połowy boiska zdobył Denis Popović.

Trener Żurek wprowadził do składu na mecz z Puszczą kilka zmian, które w końcu miały dać efekt w postaci pierwszego wiosennego zwycięstwa. Oprócz roszad w wyjściowej jedenastce, również opaska kapitana zmieniła właściciela. Mariusz Masternak przekazał ją słowackiemu bramkarzowi Markowi Igazowi, i jak się później okazało... „Trójkolorowi” zagrali najlepsze spotkanie w tym roku.

Podobnie jak pojedynek z Dolcanem Ząbki, tak i teraz mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. Aktywny od pierwszych minut Pavol Ruskovsky popisał się celnym dośrodkowaniem w pole karne, a Damian Szczęsny strzałem głową otworzył rezultat spotkania. Tym razem tyszanie poszli za ciosem i w 23. minucie było już 2:0. Znów w roli głównej wystąpił duet Ruskovsky-Szczęsny.

Po okresie spokojnej gry obu drużyn, kolejny zryw tyszan nastąpił w końcówce pierwszej połowy. Najpierw piłkę ręką w polu karnym dotknął Paweł Strózik, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Paweł Smółka. Gdy wydawało się, że więcej bramek w pierwszych 45 minutach nie będzie, na niesygnalizowane uderzenie z połowy boiska zdecydował się Denis Popović. Słoweniec znakomicie wykorzystał fakt, że bramkarz gości stał na 12. metrze i pięknym lobem trafił do siatki.

GKS prowadził 4:0, a co warte podkreślenia tyszanie oddali w pierwszej części gry cztery celne strzały i wszystkie wykorzystali. To cieszy, tym bardziej, że skuteczność była ostatnio dużą bolączką tyskiego zespołu.

Szkoleniowiec Puszczy w przerwie wykorzystał limit zmian, ale dobrze grający w defensywie gospodarze na niewiele pozwalali drużynie z Niepołomic. Goście zagrożenie stworzyli tylko ze stałych fragmentów. W 52. minucie znakomitym refleksem popisał się Igaz, który kapitalnie sparował uderzenie Łukasza Nowaka z rzutu wolnego. Niestety siedem minut później w identycznej sytuacji górą był pomocnik niepołomiczan.

Na kwadrans przed końcem w pojedynku bramkarza GKS z kapitanem Puszczy było 2:1. Po faulu Żunicia, arbiter wskazał na „wapno”, a do futbolówki podszedł właśnie Nowak. Strzelił jednak zbyt lekko, by drugi raz pokonać naszego golkipera. Zielono-czarno-czerwoni kropkę nad „i” postawili w 80. minucie. Kontratak tyszan wykończył Marcin Wodecki, dla którego był to pierwszy gol po przyjściu do Tychów.

GKS Tychy - Puszcza Niepołomice 5:1 (4:0)
1:0 - Szczęsny (5. głową, asysta: Ruskovsky)
2:0 - Szczęsny (23. asysta: Ruskovsky)
3:0 - Smółka (43. rzut karny)
4:0 - Popović (45.)
4:1 - Nowak (59. rzut wolny)
5:1 - Wodecki (80. asysta: Smółka)

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin).

GKS Tychy: 53. Igaz Ż - 7. Małkowski, 4. Żunić, 17. Masternak, 28. Mączyński - 20. Ruskovsky (66, 18. Mąka), 6. Zganiacz Ż, 5. Gąsior Ż, 10. Popović (69, 8. Bukowiec), 11. Szczęsny (78, 88. Wodecki) - 9. Smółka. Trener Jan Żurek.

Puszcza Niepołomice: 12. Sobieszczyk - 15. Biernat, 3. Wallace, 19. Wełna, 6. Mikołajczyk Ż (46, 4. Szymonik Ż) - 7. Zaremba (46, 13. Biel), 2. Strózik (46, 9. Staroń), 5. Kotwica Ż, 10. Nowak, 21. Cholewiak Ż - 11. Moskwik. Trener Dariusz Wójtowicz.