1L: Zawisza Bydgoszcz - GKS Tychy 0:0

W wyjazdowym meczu 2. kolejki I ligi, piłkarze GKS Tychy po pełnym emocji widowisku, zremisowali z Zawiszą Bydgoszcz 0:0.

Od początku spotkania kibice obu zespołów głośnym dopingiem wspierali zarówno bydgoskich, jak i tyskich piłkarzy. Mimo że w pierwszych minutach nieco przeważali gospodarze, to z każdą kolejną sekundą co raz lepiej poczynali sobie nasi piłkarze.

Zaczęło się od próby lobu Andrzeja Witana przez Mateusza Bukowca. „Buki” zauważył lekko wysuniętego golkipera Zawiszy, ale strzelił nad bramką. Chwilę później na niesygnalizowane uderzenie z 18. metra zdecydował się Dawid Jarka, jednak instynktownie na rzut rożny sparował je Witan.

„Trójkolorowi” choć nie przystępowali do tego spotkania w roli faworyta, to grali jak równy z równym, a w wielu momentach zdecydowanie przeważali. Potwierdzały to akcje, w których od utraty bramki „Zetkę” albo chronił bramkarz (bezpośredni strzał Babiarza z rzutu rożnego), albo nasi rywale mieli szczęście (przewrotka Masternaka tuż obok słupka).

Podopieczni trenera Piotra Mandrysza schodzili więc na przerwę w dobrych nastrojach. Wszystko zburzyła jednak 61. minuta, w której to arbiter główny podyktował rzut karny za faul (?) Macieja Mańki na Jakubie Wójcickim. Gdyby tego było mało, tyski obrońca otrzymał jeszcze czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Sprawiedliwość dotknęła jednak gospodarzy, bowiem strzał Daniela Mąki świetnie wyczuł Piotr Misztal.

Gracze Jurija Szatałowa, co zrozumiałe, przejęli inicjatywę. Choć mieli kilka szans na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę, to dobra dyspozycja Misztala oraz pewna gra defensywy, nie pozwoliły na stratę gola. W ostatnich sekundach meczu doszło do kolejnej absurdalnej decyzji sędziego, bowiem jego zdaniem Piotr Rocki celowo zahaczył rywala ręką, i w efekcie również musiał przedwcześnie zejść z murawy.

Zawisza Bydgoszcz - GKS Tychy 0:0

Sędziował: Mariusz Korzeb (Warszawa).

Zawisza Bydgoszcz: 1. Witan - 14. Stefańczyk (84, 19. Gevorgyan), 26. Kopacz, 13. Skrzyński, 2. Petasz - 9. Wójcicki, 7. Hermes Ż, 17. Drygas, 6. Masłowski (67, 11. Błąd), 23. D. Mąka Ż - 10. Abbott (81, 8. Chałas). Trener Jurij Szatałow.

GKS Tychy: 12. Misztal - 13. Mańka CZ (61.), 21. Balul, 17. Masternak, 5. Łączek (83, 18. Wawoczny) - 11. Bąk Ż, 30. Kupczak, 15. Babiarz Ż (76, 14. Czupryna), 6. Bukowiec Ż, 25. Rocki CZ (90.) - 23. Jarka (66, 31. Chomiuk). Trener Piotr Mandrysz.