1L: GKS Tychy - Dolcan Ząbki 1:1

W meczu 21. kolejki I ligi piłkarze GKS Tychy zremisowali na stadionie w Jaworznie z Dolcanem Ząbki 1:1 (1:0). Obie drużyny kończyły to spotkanie w dziesiątkę.

Tym razem mecz idealnie rozpoczął się dla tyskiego zespołu. Po tym, jak w poprzedniej kolejce tyszanie stracili gola już w 4. minucie, teraz w jednej z pierwszych akcji spotkania z Dolcanem, piłkę do siatki gości skierował Mariusz Masternak. Kapitan GKS doszedł do dośrodkowania Marcina Wodeckiego z rzutu rożnego i głową skierował futbolówkę do bramki.

Podopieczni Jana Żurka po zdobyciu gola bardziej cofnęli się defensywy, stąd też dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze z Ząbek. Akcje pod bramką Marka Igaza nie były jednak na tyle groźne, by mogły skończyć się wyrównującym trafieniem. Najbliższej szczęścia w pierwszej odsłonie był Dariusz Zjawiński, który urwał się obrońcom GKS, ale uderzył obok lewego słupka.

„Trójkolorowi” na początku drugich 45 minut skupiali się głównie na defensywie, jednak w 57. minucie nie ustrzegli się błędu. Grzegorz Piesio ładnie zgrał piłkę do Pawła Tarnowskiego, a ten z najbliższej odległości sprytnym strzałem pokonał Igaza. Sto dwadzieścia sekund później przed kolejną szansą stanął Tarnowski, jednak tym razem słowacki golkiper gospodarzy sparował to uderzenie poza boisko.

Najwięcej zagrożenia ze strony GKS było w tym pojedynku po stałych fragmentach gry. W 66. minucie blisko tego, aby po raz drugi wpisać się na listę strzelców był Masternak. Z narożnika boiska wrzucał Mariusz Zganiacz, a strzał „Masty” głową wpadł prosto w ręce Rafała Leszczyńskiego. Kilka minut później przed świetną szansą stanął Kamil Mazek, który kilkadziesiąt sekund wcześniej wszedł na murawę. Młody zawodnik Dolcanu przegrał jednak pojedynek sam na sam z Igazem.

W ostatnim kwadransie bramki już nie padły, ale za to arbiter tego spotkania wyciągnął w tym czasie dwie czerwone kartki. Najpierw wychodzącego z kontratakiem Dawida Dzięgielewskiego w nieprzepisowy sposób zatrzymał Zjawiński, a później Damian Krajanowski zderzył się w powietrzu z rywalem, za co otrzymał drugie „żółtko”.

GKS Tychy - Dolcan Ząbki 1:1 (1:0)
1:0 - Masternak (2. rzut rożny, głową, asysta: Wodecki)
1:1 - Tarnowski (57. asysta: Piesio)

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).

GKS Tychy: 53. Igaz - 30. Krajanowski Ż, Ż - CZ (79.), 21. Balul Ż, 17. Masternak, 28. Mączyński (75, 13. Grzybek) - 18. Mąka (63, 31. Chomiuk), 8. Bukowiec Ż, 6. Zganiacz, 5. Gąsior, 88. Wodecki (63, 16. Dzięgielewski) - 9. Smółka. Trener Jan Żurek.

Dolcan Ząbki: 1. Leszczyński - 8. Długołęcki, 6. Klepczarek Ż, 19. Grzelak Ż (46, 9. Tarnowski) - 14. Jakubik Ż, 17. Łuszkiewicz, 23. Matuszek (55, 20. Osoliński), 13. Piesio, 21. Wiśniewski, 11. Sierpina (68, 7. Mazek) - 10. Zjawiński CZ (76.). Trener Robert Podoliński.